ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד לאוניד אריה גרוברמן :

בפני כבוד השופט אלון רום

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
לאוניד אריה גרוברמן


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עוה"ד יפעת ביסמוט
הנאשם וב"כ – עוה"ד אדי נוז

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
קיבלנו תסקיר מאוד חיובי ואנו הולכים לפי ההסדר. מלכתחילה ההסכמה הייתה במידה והתסקיר יהיה חיובי הוא יגש לסדנא מאסר על תנאי והתחייבות, היום הוא אחרי הסדנא ההתרשמות ממנו היא חיובית, לכן נשאר מאסר מותנה והתחייבות.

ב"כ המאשימה:
אני מצטרפת לדברים ומבקשת לאשר את הסדר הטיעון לאור התסקיר החיובי והתהליך שלקח בו חלק הנאשם. יש לו עבר פלילי מאוד ישן משנת 97' וכן עבירה של אחזקת סכין משנת 2007.

הנאשם:
אני אימצתי מה שאמר לי בית המשפט ללכת לסדנא הזאת ולהשתתף בה לשיקום הכעסים שלי. השתתפתי מכל הלב ומאוד חזק, אני אפילו התיידדתי עם המנחה של הסדנא כי העבר שלי על סמים, הלכתי לבית ספר והתנדבתי. בבית הכל בסדר. אני יודע שלמדתי מהסדנא הזאת איך לשלוט בכעסים שלי, בזמן שאני כועס, לבלוע זאת ולשתוק ולדבר עם מישהו אחר. אני לא הרמתי יד על בחורה. מאז המקרה, ברוך השם הכל בסדר.

יש הסכם ממון לגבי הדירה, הוא העביר את החלק שלו לבן שלה שהוא לא בנו, ומגדל אותו כמו בנו. הכל נפטר בעניין זה.

אשת הנאשם:
הכל בסדר בבית.


גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות כתב האישום המתוקן, איומים ותקיפת סתם של בן זוג. על פי עובדות כתב האישום, הנאשם ביום 20/06/11 במהלך וויכוח בינו לבין המתלוננת, השליך בקבוק בושם על וילון המקלחת הבקבוק נפל והתפוצץ בהמשך איים על המתלוננת ואמר זה יגמר באסון, יהיה רצח. עוד עולה מכתב האישום המתוקן, כי שנתיים עובר לתאריך האירוע, בשוק באשדוד, הנאשם בהיותם בשוק, ירק בפניה.

הנאשם הופנה לשירות המבחן ולקח חלק בסדנא לשליטת כעסים. עולה כי הנאשם השלים את ההליך. שירות המבחן בא בהמלצה להטיל על הנאשם אוסר מאסר מותנה וכן התחייבות. כמו כן, צו מבחן למשך שנה.

הצדדים עותרים במשותף לקבל את המלצת שירות המבחן. בנסיבות המתוארות לאור התיקון המשמעותי בכתב האישום, הסכמת הצדדים, העובדה שהנאשם נתרם מהשתתפותו בסדנא לשליטה בכעסים, ההודאה והאמור בתסקיר, מצאתי לקבל את המלצת שירות המבחן.

אשר על כן אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

1. מאסר מותנה בן 4 חודשים למשך 3 שנים. הנאשם ישא בעונש זה, אם יעבור עבירה נוספת בה הורשע.

2. התחייבות – הנאשם יחתום על התחייבות על סך 4,000 ₪ להימנע מביצוע עבירה דומה בה הורשע במשך שנתיים.

3. ניתן צו מבחן בעניינו של הנאשם למשך 12 חודשים. הנאשם יפעל בהתאם להנחיות שירות המבחן בתקופת הצו.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום כ"ה טבת תשע"ג, 07/01/2013 במעמד הנוכחים.

אלון רום, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: לאוניד אריה גרוברמן
שופט :
עורכי דין: