ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית נתניה נגד מולוגוטה וונדמנה :

בפני כבוד השופטת בדימוס ריבי צוק

מאשימה

עירית נתניה

נגד

נאשמת

מולוגוטה וונדמנה

גזר דין

כנגד הנאשם הוגשו שני כתבי אישום בתיקים שבכותרת הפרוטוקול [להלן: "כתבי האישום"], בהם הואשם בחניה כפולה ובחניה באדום לבן, במועדים שונים ובמקומות שונים.

בדיון שהתקיים ביום 16.12.12 הודה הנאשם בעבירות המיוחסות לו על פי כתבי האישום וטען כי עיסוקו בהתקנתם של שלטים, כי אין לו ברירה אלא להחנות את רכבו בסמוך למקום התקנת השלט, לצורך פריקתו, וכי בשני המקרים עצר לפרק זמן קצר, לצורך פריקת השלטים והציוד הנדרש לצורך התקנתם.

בטיעונו לעונש, נאמר על ידי הנאשם, כי יוכל להמציא בתוך 10 ימים מאותו מועד לב"כ המאשימה אישורים של בעלי עסקים על ביצוע עבודות השלטים בעסקם, במועדים הרלוונטים לכתבי האישום.

בהמשך להסכם דוני שהושג בין הצדדים התבקש ביהמ"ש לדחות את מועד מתן גזר הדין, עד שיתברר אם הוצגו מכתבים כאמור לעיל.

ביום 14.1.13 התקבלה הודעת המאשימה, כי הנאשם לא המציא את המסמכים למאשימה, ומנגד לא התקבלה הודעה או בקשה כלשהי מצד הנאשם, ולאור האמור, יש איפוא לפנות לגזירת דינו.

בהעדרם של מסמכים שיש בהם להעיד על ביצוע עבודות קונקרטיות במועדים ובמקומות הרלוונטיים, אין בטענתו הכללית של הנאשם כי ביצע את העבירה מחוסר ברירה, בהעדרה של אפשרות מעשית אחרת כלשהי לבצע את עבודות ההתקנה של השלטים בהן הוא עוסק, להוות נסיבות מיוחדות שיש בהן להצדיק את הפחתתו של קנס המקור.

אשר על כן, אני גוזרת על הנאשם קנס כולל בסך של 500 ₪ או 2 ימי מאסר תמורתו.

הקנס ישולם בתוך 30 יום מיום המצאתו של גזר דין זה לידי הנאשם.

המזכירות תשלח את העתקו של גזר הדין לצדדים.

זכות ערעור לבית משפט המחוזי תוך 45 יום.

ניתנה היום, ט"ז שבט תשע"ג, 27 ינואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית נתניה
נתבע: מולוגוטה וונדמנה
שופט :
עורכי דין: