ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פלוני נגד שירות בתי הסוהר :

רע"ב 491/13

המבקש:
פלוני

נ ג ד

המשיבים:
1. שירות בתי הסוהר

2. משטרת ישראל

החלטה

בקשת רשות ערעור על החלטות בית המשפט המחוזי מרכז (כבוד סגן הנשיא א' טל) שדחה עתירות אסיר שהגיש המבקש בנושאים שונים הקשורים למאסרו.

2. ראשית יצוין כי הבקשה מכוונת כאמור לשלוש החלטות שונות של בית המשפט המחוזי בעתירותיו של המבקש, ומלכתחילה לא היה מקום להגישן במאוחד. עם זאת, לאחר שניתן למבקש פטור מאגרה ולאחר שמצאתי כי דין הבקשה להידחות מבלי שתידרש תגובת המשיב, לא מצאתי להורות על הפרדתה לשלושה הליכים נפרדים בשלב זה.

3. לגופם של דברים – הלכה היא כי רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בעתירת אסיר לא תינתן כדבר שבשגרה אלא רק במקרים בהם מתעוררת שאלה או סוגיה משפטית בעלת חשיבות כללית (ראו רע"ב 7/86 וייל נ' מדינת ישראל (26.6.1986)). ברי כי הבקשה שלפניי אינה חורגת מעניינו הפרטני של המבקש. גם אם אניח לטובת העותר כי אמת המידה למתן רשות ערעור בעתירות מעין אלה מקילה יותר (השוו: רע"ב 425/09 פריניאן נ' פרקליטות המדינה, פסק-דינו של השופט (כתארו אז) א' גרוניס (11.3.2009); רע"ב 6687/09 אבוטבול נ' שירות בתי הסוהר, פסקה י"א להחלטת השופט א' רובינשטיין (24.8.2009)), לא מצאתי כי הונחה עילה להתערבות בשלוש החלטותיו של בית המשפט קמא: אשר לעתירה הראשונה – בית המשפט קיבל את עמדת המשיב בקובעו כי ההבטחה למחוק רישום משמעתי התייחסה לאירוע אחר, ולא כנטען על-ידי המבקש. המבקש לא הניח עילה להתערבות בקביעה זו. אשר לעתירה השנייה – הרי שזו נדחתה בהסכמת המבקש. על כן, ממילא אין מקום להידרש לטענותיו בהקשר זה. אשר לעתירה השלישית – בהתאם להערת בית משפט זה ברע"ב 5322/12 הוקדמה ישיבת הוועדה בעניינו של המבקש למועד קרוב, והתאפשר לו להגיש חוות דעת פסיכולוגית מטעמו בנדון לקראת הדיון. בנסיבות אלה, לא מצאתי כי יש עילה למתן רשות ערעור על החלטת בית המשפט קמא בשאלת שאלת הגדרתו של המבקש כאסיר אלמ"ב וכאסיר וג"ע.

הבקשה נדחית אפוא.

ניתנה היום, ‏י"ד בשבט התשע"ג (‏25.1.2013).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: פלוני
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: