ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק הפועלים נגד רכב קלמן יבוא אישי בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

התובע

בנק הפועלים

נגד

נתבעים

  1. רכב קלמן יבוא אישי בע"מ
  2. עזבון המנוח רוני פייביש

החלטה

בענין : מימוש עיקול זמני

1. התובע הגיש ביום 27.11.11 תביעה בסדר דין מקוצר נגד הנתבעים . בד בבד עם הגשת התביעה הוטלו עיקולים זמניים על זכויות הנתבעים , לרבות עיקול על זכויות הנתבע 2 אצל מגדל חברה לביטוח בע"מ . צו העיקול נמסר למחזיקה ביום 30.11.11 . ביום 4.1.12 ניתן פסק דין בהעדר .
הנתבע 2 נפטר ביום 29.12.11 .

2. ביום 27.6.12 נעתרתי לבקשה משותפת של התובע וב"כ העזבון ליתן הוראות למחזיקה לגבי אופן מימוש העיקול הזמני . הבהרתי כי צו המימוש ניתן בכפוף להוראות כל דין , כאשר על המחזיקה להודיעה לבית המשפט ולב"כ התובע על כל מניעה לביצוע ההחלטה .

3. ביום 28.11.12 הודיעה המחזיקה כי היא מנועה מלשלם את הכספים בהתאם לצו המימוש שכן בהתאם להוראות המנוח המוטבים הינם הוריו קלמן ורחל פייביש , כאשר קלמן פייביש פנה למחזיקה בדרישה לקבל את הכספים . בעקבות הודעה זו ביקשתי לקבל את עמדת מבקשי המימוש והמוטב קלמן פייביש ( להלן "קלמן") .

4. מבקשי המימוש סבורים כי כיוון שמדובר בפוליסה על מרכיב חסכון , שהמבוטח יכול לממשה בימי חייו , הכספים עוקלו כדין , שכן עוקלו בטרם הלך לעולמו ולכן יש לבצע את צו המימוש .

5. קלמן , שאינו מיוצג , הגיש הודעה לפיה הוא סבור שיש להעביר את הכספים ליורשים , דהיינו , קלמן וילדי המנוח .
6. לאחר ששקלתי טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי אין לי סמכות עניינית להכריע במחלוקת .
ברע"א 9779/06 מגדי חלאילה נ' עיריית אלשאגור ( מאגר נבו ) הבהיר בית המשפט העליון כי לאחר מתן פסק הדין סיים בית המשפט את מלאכתו והדיון בנוגע לעיקולים שהטיל עובר לזירת ההוצאה לפועל , כאשר העיקול הזמני הופך לעיקול לפי חוק ההוצאה לפו על .
לכן המחלוקת בין מבקשי המימוש לבין קלמן צריכה להיות מוכרעת ע"י רשם ההוצאה לפועל או על ידי בית משפט השלום במסגרת של טען ביניים .

המזכירות תמציא החלטה זו לב"כ התובע , למגדל חברה לביטוח בע"מ ולמר קלמן פייביש מרח'
העצמאות 122 חיפה .
ב"כ התובע ימציא את ההחלטה לב"כ העזבון , עו"ד עמוס צדיקה .

ניתנה היום, י"א שבט תשע"ג, 22 ינואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק הפועלים
נתבע: רכב קלמן יבוא אישי בע"מ
שופט :
עורכי דין: