ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק הדר נגד מר עירן ראובני מנהל ראשי במנהל מקרקעי ישראל :

בעניין:
התובע

יצחק הדר - בעצמו

נגד

הנתבעים

1.מר עירן ראובני מנהל ראשי במנהל מקרקעי ישראל
2.עו"ד אמיר ביידא - מנהל מחלקה משפטית
3.גב' שרונה אזולי - מחלקת שיקום במנהל
4. עו"ד שמואל אילת – מנהל מקרקעי ישראל

באמצעות ב"כ עו"ד עדי רון – פמ"ד אזרחי

בית המשפט חזר והציע למר הדר, לשכור שירות של עו"ד, על מנת שיוכל לייצג אותו בהליך הנדון, ובפרט לנוכח הבקשה התלויה ועומדת, אולם, מר הדר עמד על דעתו כי מבקש הוא לייצג עצמו.

פסק דין

התובע (להלן: "מר הדר") הגיש תובענה לצו עשה, לפיו יורה בית המשפט למנהל מקרקעי ישראל, להחזיר רישום זכויותיו בנכס מקרקעין, באילת, על שמו, מכוח הסכם רכישה אל מול המנהל. המדובר בחנות מס' 21, במרכז מסחרי "מור" באילת, הידוע כגוש 40005, חלקה 50/21 (להלן: "החנות"), הרשומה כיום על שם יורשי המנוח, חזן ברוך ז"ל .

המנהל הגיש בקשה לדחות את התביעה על הסף, מחמת מעשה בית דין, לאור העובדה כי מדובר בעניין שהתברר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע (ה"פ 4093/98), לפני שנים רבות, ובהתאם ניתן פסק דין, על ידי כבוד השופטת טוהר שחף, מיום 15.6.99, אשר קבע, כי מר הדר, אינו בעל הזכויות בחנות נשוא התובענה וזאת ל אחר שקבע כי רוכשי החנות עמדו בהתחייבויות החוזיות, אל מול מר הדר, במסגרת הסכם רכישת החנות.

מר הדר אינו משלים עם תוצאה זו, ומבקש לחזור ולתקוף את התוצאה, כשהוא טוען כי הזכויות בחנות שייכות לו מאחר ורוכש החנות לא עמד בתנאי ההסכם.

בית המשפט חזר והציע למר הדר, לשכור שירות של עו"ד, על מנת שיוכל לייצג אותו בהליך הנדון, ובפרט לנוכח הבקשה התלויה ועומדת, אולם, מר הדר עמד על דעתו כי מבקש הוא לייצג עצמו.

בנסיבות דנן, משנתן בית משפט מוסמך פסק דין סופי בסוגייה אותה חוזר ומעלה מר הדר, הנוגעת לזכות הבעלות שלו בחנות, קם מחסום דיוני בפני מר הדר, המונע כל התדיינות נוספת בשאלה אשר הוכרעה בפסק הדין. בית המשפט המחוזי בבאר שבע הכריע בסוגייה עת קבע שהזכויות בחנות אינן בבעלות מר הדר, כי אם בבעלות יורשי המנוח חזן ז"ל , וזאת מכוח הסכם רכישה משנת 1976. משדן בית המשפט בתובענה, וקבע את שקבע, מושתק היום מר הדר לחזור ולטעון לבעלות בחנות.

מן הטעמים דלעיל, לא נותר לי אלא לדחות את התביעה על הסף, מחמת מעשה בית דין, מכוח פסק דין חלוט, מיום 15.6.99.
מר הדר ישא בהוצאות המשיבים בסך כולל של 3000 ₪.

ניתן היום, ט' שבט תשע"ג, 20 ינואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק הדר
נתבע: מר עירן ראובני מנהל ראשי במנהל מקרקעי ישראל
שופט :
עורכי דין: