ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה כהן נגד בנק לאומי לישראל בע"מ :

המבקש
יהודה כהן

נגד

המשיב
בנק לאומי לישראל בע"מ

החלטה

מעיון בנספחי הבקשה עולה כי הבקשה לביטול פסק-דין, שהיא העומדת ביסוד בקשת רשות הערעור שלפני, נדחתה על ידי בית המשפט קמא ביום 5.2.12. המבקש לא ציין בבקשתו הנוכחית כי הגיש בעבר בקשה למתן רשות ערעור על החלטה זו, וכי זו נדחתה בהחלטתה המפורטת של חברתי כבוד השופטת תמר בזק-רפפורט (רע"א 50271-02-12 יהודה כהן נ' בנק לאומי לישראל, מיום 17.4.12).

הבקשה שלפני נחזית כבקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט קמא מיום 8.11.12, אלא שזו לא היוותה החלטה עצמאים או חדשה, וכל שנאמר בה הוא "ראו החלטה מיום 5.2.12. בית משפט אינו ערכאת ערעור על החלטותיו".

מהאמור לעיל עולה כי ההחלטה עליה עורר המבקש אינה אלא ההחלטה מיום 5.2.12, שהבקשה למתן רשות ערעור עליה נדחתה זה מכבר. ההחלטה מיום 8.11.12 אינה החלטה עצמאית שיש בה כדי להקים אפשרות להגשת בקשת רשות ערעור נוספת (וזאת אף מבלי להתייחס לעובדה שדומה כי בקשה זו שלפני הוגשה באיחור, ללא כל בקשה להארכת מועד). בקשת רשות ערעור על ההחלטה מיום 5.2.12 נדחתה, ואף לו לא היתה נדחית – המועד לערור עליה חלף לפני חודשים ארוכים.

לפיכך נדחית הבקשה ללא צורך בתשובה.

מן הראוי היה לחייב את המבקש בהוצאות לאוצר המדינה, על רקע העובדה שלא הבהיר כי הגיש בעבר בקשת רשות ערעור על ההחלטה העומדת ביסוד בקשה זו וכי הבקשה נדחתה. לא אעשה כן אך ורק משום שלא התבקשה תשובת המבקש לאפשרות שכך ייעשה.

המזכירות תשלח העתק מההחלטה לצדדים, ותשיב את הערבון לידי המבקש.

ניתנה היום, מוצאי שבת ח' בשבט תשע"ג, 19 בינואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהודה כהן
נתבע: בנק לאומי לישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: