ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמי מוהנא נגד רשדי אסעד :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקש

רשדי אסעד

נגד

המשיב

סמי מוהנא

החלטה

בפניי התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס לשבעה שטרי חוב על סך 1,000 ₪ כל אחד, למועדים שונים בשנת 2008. כן בפניי בקשה להארכת מועד להגשת ה התנגדות.

המבקש טוען, כי החתימה על גבי השטרות אינה חתימתו, אלא מדובר בזיוף. לטענתו, קיים שוני בין החתימות המופיעות על גבי שטרי החוב.

לטענת המבקש, בעבר הזדקק לשירותיו של המשיב כעו"ד, עת הוגשה כנגדו וכנגד אחרים תביעה משפטית. לטענת המבקש, מלכתחילה יוצג על ידי עו"ד נפאע, אך בהמשך התחלף הייצוג. לטענת המבקש , כבר בשלב המקדמי של המשפט, בעודו מיוצד על ידי עו"ד נפאע, נמחק שמו מהתביעה, והמשיב המשיך לייצג את שאר הנתבעים. לטענת המבקש, בגין הייצוג עד השלב הנ"ל שילם את שכר הטרחה ישירות לעו"ד נפאע, ולא היתה כל התקשרות בינו לבין המשיב. לטענתו, אין בנמצא הסכם שכ"ט. אם נותר חוב למשיב, הרי שזה בגין ייצוג הנתבעים האחרים.

מועד הגשת ההתנגדות חלף ביום 29/6/2011. ההתנגדות הוגשה ביום 3/1/2013. רישום מסירת האזהרה לידי המבקש נעשה על סמך אישור מסירה חתום לכאורה בידי המבקש. למרות זאת טוען המבקש, כי האזהרה מעול ם לא הומצאה לידיו, ונודע לו לראשונה על קיום ההליך כנגדו בלשכת הוצל"פ, עת הוטל עיקול על חשבון הבנק שלו. לטענתו, הוא מתגורר בירושלים מזה מספר שנים, והכתובת באישור המסירה הינה כתובתו של אביו, בכפר בית ג'ן. המבקש טוען, כי בירר עם אביו עניין המצאת האזהרה בכתובתו, אולם האב מסר, כי אינו יודע במה מדובר.

לאור טענות המבקש לעניין האזהרה, לאור הכחשת החתימה והחבות השטרית, אני רואה לנכון להורות על עיכוב הליכי ההוצאה לפועל, עד למתן החלטה אחרת.

המשיב יגיב לטענות המבקש, וכן, לבקשה להארכת מועד בכתב, עד ליום 17/2/2013.
בהעדר תגובה, תינתן למבקש רשות להתגונן.

המזכירות תמציא העתק החלטה לצדדים וללשכת ההוצאה לפועל בעכו.
ניתנה היום, ה' שבט תשע"ג, 16 ינואר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סמי מוהנא
נתבע: רשדי אסעד
שופט :
עורכי דין: