ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין התובעים: מיכאל טל נגד הנתבע: מדינת ישראל – המשרד לבטחון פנים :

סע"ש - 45444-11-12
13 ינואר 2013
לפני: נשיא רמי כהן

התובעים: מיכאל טל ואח'
ע"י ב"כ עוה"ד חיים נתיב

-
הנתבע: מדינת ישראל – המשרד לבטחון פנים
ע"י ב"כ עוה"ד טל גולן – פרקליטות חיפה

החלטה

(הבהרה על רצונם של התובעים)

1. למרבה הצער כל האמור במסמך שכותרתו "הבהרה על רצונם של התובעים" אין בו משום מענה לאותם פרטים שנתבקש כל אחד מהתובעים להמציא לבית הדין, על מנת לקבוע את מסגרת הדיון בתביעתו.

2. למותר לציין שדין הוא שמקום שבו ניתן לכמת תביעה, אין מקום לעתור לסעד הצהרתי.

3. השאלה אם תובעים אלה או אחרים מאורגנים או לא אין לה דבר וחצי דבר עם החובה לכמת תביעה.

ראשית, לא כל העובדים מאורגנים ולא נקבעה לגבי עובדים שאינם מאורגנים הלכה המתירה להם לעקוף את דרך המלך של הגשת תביעה מכומתת ולאחר תשלום אגרה כדין.

שנית, הדין נתן מענה לתובע אשר במועד הגשת תביעתו אין הוא בעל אמצעים מתאימים לתשלום האגרה המתחייבת. גם תובע שכזה חייב לכמת את תביעתו אולם יכול להגיש בקשה מנומקת לדחייה מתשלום האגרה.

4. משכך, חזרה השאלה שהועלתה בהחלטת בית הדין למקומה. לאמור, לא ברור האם עתירת כל אחד מהתובעים היא עתירה לסעד כספי ולכן חייבת כימוי או שמא מדובר בתביעה שפניה לעתיד ולכן ניתן לעתור לסעד הצהרתי בלבד.

5. לפנים משורת הדין, ניתנת בזאת ארכה בת 7 ימים לבאי כוח כל אחד מהתובעים להמציא את ההבהרה הנוגעת לשאלת הסעד הנתבע. עותק במישרין לב"כ הנתבעת (מדינת ישראל). בא כוח הנתבעת ימציא תגובתו להבהרה תוך 7 ימים מיום שיקבלה.

ככל שלא תומצא ההבהרה, ובאין אפשרות להתקדם בבירורה של התביעה, לא יהא מנוס אלא למחוק אותה מחוסר מעש.

6. עיון 23.01.13.

הערת בית הדין:
א. ביום 08.01.13, הוגשה על ידי המשיבה (מדינת ישראל – פרקליטות מחוז חיפה) בקשה לדחות את מועד הדיון שנקבע בתיק זה ליום 21.01.13. בקשה זו נשלחה לתגובת ב"כ התובעים.

ב. ביום 24.12.12, ניתנה החלטת בית הדין בה נתבקשו התובעים להבהיר את העולה מתביעתם, האם מדובר בתביעה לסעד הצהרתי או שמא יש בתביעתם גם תביעה כספית המחייבת כימות.

משהגיעה תשובת התובעים להחלטת בית הדין, מיום 24.12.12, ניתנה החלטה זו. ברי שעד שלא תובהרנה שאלות עילת התביעה שביסוד תביעת כל אחד מהתובעים אין טעם או סיבה לקיים דיון בתביעה. לכן, בשלב זה בטלים המועדים שנקבעו לדיון בתביעה. על כל אחד מהתובעים לפעול כאמור לעיל בסעיף 5.

ניתנה היום, ב' שבט תשע"ג, 13 ינואר 2013, בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: התובעים: מיכאל טל ואח'
נתבע: הנתבע: מדינת ישראל – המשרד לבטחון פנים
שופט :
עורכי דין: