ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גילה אברהמי נגד משרד החינוך :

רע"א 2951/07 - א'

המבקשת:
גילה אברהמי

נ ג ד

המשיב:
משרד החינוך

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפני בקשה לפטור מאגרה וערבון בהליך שבכותרת.

1. בטרם אדון בבקשה אציין כי המבקשת הגישה בקשה לפיה רשימה של שופטים ורשמים מבית משפט זה, ובכללם הח"מ, לא ידונו בהליך שבכותרת, שכן "מתנהלת חקירה על מעשי הונאה שעשו בשנים האחרונות". לא מצאתי כי הבקשה מבססת עילת פסלות ולפיכך הבקשה נדחית.

2. ההליך נסוב על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה את ערעורה של המבקשת על פסק דינו של בית המשפט השלום אשר קבע כי דין תביעת המבקשת להדחות על הסף מחמת התיישנות. לטענת המבקשת, מצבה הכלכלי אינו מאפשר לה לשלם אגרה ולהפקיד ערבון. לטענתה, היא אינה עובדת בשל נכות בשיעור של 90% והיא מתקיימת מקצבת נכות בסך של 2,200 ₪ ומפנסיית משרד החינוך בסך של 1,200 ₪, כאשר מתוכם עליה לשלם עבור תרופות הנדרשות לה ולאימה בגין מחלותיהן. עוד נטען, כי היא אינה יכולה להיעזר בבני משפחתה, שכן אף מצבם הכלכלי קשה. המשיבה מתנגדת לבקשה.

3. הבקשה חסרה שכן לא צורפו לה מלוא האסמכתאות הנדרשות על מנת לשפוך אור על מצבה הכלכלי הנטען של המבקשת. המסמך היחיד שצורף לבקשה בעניין זה הינו מכתב מאגף הרווחה של עיריית ירושלים, אולם, מדובר במסמך הנושא תאריך מיום 26.10.04 ולפיכך אין הוא עדכני. אשר לבקשה לפטור מערבון, לעניין זה, אין די במצבה הכלכלי של המבקשת ויש לאמוד אף את סיכוי ההליך. עיון בחומר המצוי בתיק מעלה כי על פני הדברים אין ההליך מגלה עילה לדיון בגלגול שלישי במידה העשויה להצדיק מתן פטור כמבוקש. במצב דברים זה, אין בידי להיעתר לבקשה שלפני באופן מלא. יחד עם זאת, בשים לב למצבה הכלכלי והבריאותי הנטען של המבקשת ולגובה ההוצאות בהן חויבה בבית משפט קמא, תופחת האגרה לסך של 350 ₪ והערבון יועמד על סכום של 2,000 ₪. האגרה תשולם והערבון יופקד תוך 14 יום מעת המצאת החלטה זו, ולא- יימחק ההליך או ירשם לדחייה, ללא צורך במתן הודעה נוספת.

ניתנה היום, ט' בתמוז תשס"ז (25.6.2007).

שושנה ליבוביץ

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: גילה אברהמי
נתבע: משרד החינוך
שופט :
עורכי דין: