ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף עמאר נגד מדינת ישראל :

בשג"ץ 7322/12 - א'

המבקש:
יוסף עמאר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשה להארכת מועד

החלטה

1. בפניי בקשה להארכת מועד להגשת בקשת רשות ערעור על פסק-דין של בית המשפט לעניינים מינהליים בבאר שבע, שניתן במעמד הצדדים ביום 1.8.2012, בו נדחתה עתירת המבקש נגד החלטת ועדת השחרורים לדחות את בקשתו לשחרור מוקדם.

בקשת רשות לערער על פסק דין של בית המשפט לעניינים מינהליים בעתירה המוגשת נגד החלטת ועדת השחרורים יש להגיש בתוך 15 ימים (תקנה 21יב לתקנות בתי משפט לעניינים מינהליים (סדרי דין), תשס"א-2000), ובהינתן ימי פגרת הקיץ היה על המבקש להגיש את הבקשה עד ליום 15.9.2012 (ומשזה חל בשבת, עד ליום 16.9.2012). הבקשה להארכת מועד, אליה צורפה הבקשה למתן רשות ערעור, הוגשה ביום 11.10.2012, קרי באיחור של כשלושה וחצי שבועות. כל שציין המבקש בבקשתו, אשר אינה נתמכת בתצהיר, הוא כי העיכוב בהגשת ההליך נבע מ"דוחק הזמן" ומכך שבא-כוחו חגג את עיד אלפיטר לאחר חודש הרמדאן. כן ציין המבקש כי בפיו טענות משפטיות "כבדות ערך".

2. המשיבה מתנגדת למתן הארכה המבוקשת בהדגישה כי המבקש, אשר היה מיוצג בבית המשפט קמא ונכח במועד מתן פסק הדין, לא הצביע על טעם ממשי לעיכוב בהגשת ההליך. כן מציינת המשיבה כי סיכויי ההליך לגופו אינם גבוהים.

3. לאחר עיון בבקשה ובתגובה הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להידחות.

אמנם אמת המידה לבחינת בקשות כגון דא גמישה יותר מזו הנוהגת בהליכים אזרחיים ונראה כי די בקיומו של טעם סביר המניח את הדעת לאיחור בהגשת ההליך (ראו בשג"ץ 7871/12 דאלי נ' מדינת ישראל, פסקה 3 (לא פורסם, 19.11.2012)), אך גם בהליכים מסוג זה יש להקפיד על קיום המועדים הקבועים בדין ומתן ארכה אינו נעשה כדבר שבשגרה. במקרה דנן קשה לומר כי הנימוק שהעלה המבקש בבקשתו - שאינה נתמכת בתצהיר - מבסס טעם כאמור. זאת שכן הטענה ל"דוחק הזמן" בהינתן החגים אותם חגג בא כוחו של המבקש נטענה בסתמיות, מה גם שחודש הרמדאן ועיד אלפיטר חלו השנה בין התאריכים 20.7.2012 עד 21.8.2012, קרי בתוך תקופת הפגרה. יוזכר בהקשר זה כי המבקש מיוצג (בבית המשפט קמא ובהליך שבכאן) וכי פסק הדין של בית המשפט קמא ניתן בנוכחות הצדדים. בנסיבות אלו לא ברור מדוע נמנע המבקש, לכל הפחות, מלבקש את הארכת המועד בתוך התקופה הקבועה בדין. די באמור כדי לדחות את הבקשה אף מבלי להידרש לסיכויי ההליך, אך למעלה מן הצורך אציין כי גם בהקשר זה המשוכה הניצבת בפניי המבקש - כמי שעותר להגשת ערעור ב"גלגול שלישי" - גבוהה.

אשר על כן, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ו' בכסלו תשע"ג (20.11.2012).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: יוסף עמאר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: