ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליס 2004 בע"מ נגד מרים הייב :

בפני כבוד השופטת אורלי מור-אל

תובעים

ת.י.ר - ליס 2004 בע"מ

נגד

נתבעים

מרים הייב

החלטה

בפני בקשת הנתבעת לסילוק התביעה על הסף מחמת חוסר סמכות מקומית, ובמקביל לבקשה זו הוגשה בקשת התובעת להורות על הוספת נתבעת נוספת, כלל חברה לביטוח, דבר המקנה סמכות לבית המשפט לדון בתביעה.

אשר להוספת הנתבעת הנוספת, אמנם הנתבעת לא מתנגדת לכך וה לכה למעשה, הנתבעת אף ביקשה להתיר הגשת הודעת צג ג' נגד אותה נתבעת נוספת, אלא שהנתבעת מבקשת, כי קודם תוכרע הבקשה בעניין הסמכות המקומית שכן התביעה התלויה ועומדת בפני בית המשפט, הוגשה לבית משפט שהוא חסר סמכות מקומית לדון בה והלוא אם בית משפט משולל סמכות מקומית אין בידו הסמכות לה ידרש לבקשה לתיקון כתב התביעה שיש בה כדי להקנות סמכות מקומית לבית המשפט זה.

אציין, כי מדובר בתביעת שיבוב בגין תאונה שארעה באזור הצפון, כאשר הנתבעת הינה תושבת הצפון וברי כי הסמכות המקומית לדון בתביעה המקורית שהוגשה אינה נתונה לבית משפט בתל-אביב.

בנסיבות העניין, לנוכח העובדה ששני הצדדים מסכימים על הוספת כלל חברה לביטוח כנתבעת נוספת, דבר שיהא בו כדי להקנות סמכות לבית משפט בתל-אביב, איני רואה לקבל את הבקשה, שכן משמעות קבלת הבקשה ומחיקת התביעה מחמת חוסר סמכות מקומית, היא שבידי התובעת להגיש את התביעה בשנית לבית משפט בתל-אביב נגד אותם נתבעים ממש. ואדגיש, בקשתה המרכזית של הנתבעת הייתה מחיקת התביעה, ורק לחלופין ביקשה את העברת התביעה לבית המשפט שהוא בעל הסמכות המקומית לדון בה .

משכך ונוכח הסכמת הצדדים, אני מתירה את הוספת הנתבעת הנוספת. התובעת תגיש כתב תביעה מתוקן בתוך 20 יום. כאמור, נוכח העובדה שבית המשפט מוסמך לדון בתביעה המתוקנת שתוגש, איני רואה להיעתר לבקשה לסלק את התביעה על הסף מחוסר סמכות מקומית.

כמובן שאין בהחלטתי זו כדי לשלול את זכותה של המבקשת לפנות בבקשה מתאימה לנשיא בית המשפט העליון בהתאם לסעיף 78 לחוק בתי המשפט, התשמ"ד-1984, להעביר את הדיון לאיזור בו מצויות מירב הזיקות הרלוונטיות לתביעה.

בנסיבות העניין, ונוכח הבקשות ההדדיות, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, א' כסלו תשע"ג, 15 נובמבר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליס 2004 בע"מ
נתבע: מרים הייב
שופט :
עורכי דין: