ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מועדי נוהאד בע"מ נגד ארז מרדכי ליפשיץ :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקש

ארז מרדכי ליפשיץ

נגד

המשיב

מועדי נוהאד בע"מ

החלטה

בפניי התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס ל- 5 שיקים, המשוכים על בנק לאומי, למועדים שונים בין השנים 2008-2009, מהם ארבעה שיקים על סך 1,750 ₪, ושיק אחד על סך 2,000 ₪.

המבקש טוען, כי השיקים הנ"ל משוכים מתוך פנקס שיקים שנגנב מבית הוריו, בעת מעבר דירה. לטענתו, מדובר בפנקס שיקים המשוך על חשבון בנק ישן, אשר נסגר שנים לפני הגניבה. המבקש הגיש תלונה במשטרה, ואף צירף אישור על כך. לטענתו, החתימה שעל השיק אינה חתימתו, אלא מדובר בזיוף. עוד טוען המבקש, כי נמסר לו מהפרקליטות, שהגנבים נתפסו ואף הועמדו לדין.

ההתנגדות הוגשה לכאורה באיחור. על פי הרשום בתיק ההוצאה לפועל, נמסרה האזהרה ביום 28/6/2012, והמועד להגשת ההתנגדות חלף ביום 13/9/2012. ההתנגדות הוגשה ביום 1/11/2012. המבקש טוען, כי נודע לו לראשונה על התיק המתנהל כנגדו בלשכת ההוצאה לפועל בגין השיקים הנ"ל ביום 25/10/2012, עת הוטל עיקול בחשבון הבנק שלו.

מעיון בתיק ההוצאה לפועל, עולה כי רישום מסירת האזהרה לידי המבקש נעשה על סמך תצהיר המוסר, לפיו אמו של המבקש קיבלה האזהרה לידיה, אך סירבה לחתום על אישור המסירה.

בשלב זה, לאור טענות המבקש, המכחיש חתימתו על השיקים, ו המכחיש קבלת האזהרה לידיו, אני רואה לנכון להורות על עיכוב הליכי ההוצאה לפועל, עד למתן החלטה אחרת.

המשיב יודיע, עד ליום 15.12.12, אם נוכח טענת הזיוף הוא מסכים כי תינתן למבקש רשות להתגונן, או שמא עומד על קיום דיון בהתנגדות, לצורך חקירת המבקש על תצהירו.

בהעדר תגובה, תינתן למבקש רשות להתגונן.

המזכירות תמציא העתק החלטה לצדדים וללשכת ההוצאה לפועל בעכו.
תזכורת פנימית ליום 16/12/2012.

ניתנה היום, א כסלו תשע"ג, 15 נובמבר 2012 , בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מועדי נוהאד בע"מ
נתבע: ארז מרדכי ליפשיץ
שופט :
עורכי דין: