ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרון כהן נגד שרות בתי הסוהר :

רע"ב 6656/07

המבקש:
שרון כהן

נ ג ד

המשיב:
שרות בתי הסוהר

בשם המבקש:
בעצמו

החלטה

ביום 29.5.07 החליט נציב שב"ס על הפסקה מינהלית של עבודות השירות אותן הוטל על המבקש לרצות בגין הרשעתו בת"פ 5904/02 בבית המשפט המחוזי בירושלים. החלטה זו נבעה מכך שהמבקש נעדר 62 ימים מביצוע עבודות השרות, ובימים שהתייצב בהם נעדר כמות מצטברת של 73 שעות מאותן עבודות.

עתירה שהגיש על כך לבית המשפט המחוזי נדחתה ביום 10.7.07, זאת לאחר שהמבקש לא התייצב לדיון ולא ביקש את דחייתו, ולאחר שבית המשפט דן בעתירה במעמד המשיב שהציג בפניו את המסמכים והראיות שעמדו ביסוד החלטת הנציב.

שבוע לאחר מכן פנה המבקש בבקשה חוזרת לבית המשפט המחוזי לדון מחדש בעתירה, לבטל ההחלטה שניתנה בהעדרו. דיון שכזה התקיים במעמד הצדדים ביום 31.7.07. בית המשפט המחוזי (כבוד השופטת נ' בן אור), לאחר שבחנה את טענות המבקש הן לגופה של החלטת הנציב והן לעניין אי התייצבותו של המבקש למועד הדיון הראשון בעתירה, לא מצאה מקום לשנות מהחלטת 17.7.07.

בבקשה זו שבפני פונה המבקש בבקשה לרשות לערער על אותה החלטה. עיון בבקשה מעלה, כי אין בה טענה משפטית או עקרונית כלשהי המצדיקה מתן רשות ערעור לבית משפט זה. טענות המבקש אינן אלא חזרה על נימוקים שנדחו על ידי בית המשפט קמא לעניין אי התייצבותו למועד הדיון בראשונה.

הלכה משכבר היא, שלא תינתן רשות לערער על פסק דין של בית המשפט המחוזי הדוחה עתירת אסיר, אלא באותם המקרים בהם חורגת היא מד' אמות הקונקרטיות של עניינו.

וגם זאת, אין הבקשה מעלה הסבר כלשהו להפרות המתמשכות והמשמעותיות שהפר המבקש את תנאי עבודות השירות.

לאור כל האמור לעיל, איני מוצא ממש בבקשה ואני מחליט לדחותה מבלי לבקש את תגובת המשיב. פועל יוצא מכך הינו בדחיית בקשת הביניים לעיכוב הביצוע שהגיש המבקש בגידרה של בקשה זו.

על המבקש להתייצב לריצוי מאסרו במועד שנקבע לכך בהחלטת בית המשפט המחוזי.

ניתנה היום, י"ז באב התשס"ז (1.8.2007).
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: שרון כהן
נתבע: שרות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: