ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק הפועלים בע''מ נגד יהודה כהן :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקשים

יהודה כהן
2. ג'ואנה לאה כהן

נגד

משיבים

בנק הפועלים בע''מ

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד.

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן ביום 7.5.12 במעמד צד אחד.
המשיב הגיש כנגד המבקשים תביעה לתשלום יתרת חובם בחשבון הבנק של המבקשים המתנהל אצל המשיב.
ביום 3.5.12 הגישו המבקשים בקשת רשות להתגונן, אליה לא צורף תצהיר בו מפורטות העובדות המהוות יסוד לבקשה. בהחלטתי מיום 3.5.12 הוריתי למבקשים להגיש תצהיר בו יפורטו העובדות המהוות יסוד לבקשה, וזאת בתוך 10 ימים.
ביום 16.5.12 הגישו המבקשים את בקשתם מחדש כשהיא נתמכת בתצהיר על דרך ההפניה. בהחלטתי מיום 16.5.12 הוריתי בשנית לנתבעים לתמוך את בקשתם בתצהיר בו יפורטו העובדות המהוות יסוד לבקשה, וזאת בתוך 14 יום. המבקשים לא מילאו אחר החלטתי והגישו את בקשתם בשלישית כאשר היא אינה נתמכת בתצהיר כדין. לפיכך, הוריתי בהחלטה מיום 17.6.12 כי ככל שלא יוגש תצהיר ערוך כדין, תימחק הבקשה.
חרף ארכות שניתנו למבקשים, לא הגישו המבקשים תצהיר ערוך כדין ועל כן ביום 31.7.12 ניתן פסק דין בהעדר הגנה.
ביום 7.11.12 הגישו המבקשים בקשה לביטול פסק דין. בבקשה זו, שהוגשה אף היא בהעדר תצהיר, נטען כי ב"כ המשיב אמר למבקשים כי התביעה בוטלה, לאחר שבין הצדדים נחתם הסכם פשרה.
המשיב טוען יש למחוק את בקשת המבקשים מהטעם שביום 11.11.12 חתמו הצדדים על הסדר חוב לתשלום חובם של המבקשים למשיב. בסעיף 13 להסדר החוב הצהירו הצדדים כי עם חתימתם על הסדר החוב הסתיימו המחלוקות ביניהם ובכלל זאת הדיון בבקשה לביטול פסק דין שהגישו המבקשים לבית משפט זה.
דין הבקשה לביטול פסק דין להימחק. בסעיף 13 להסדר החוב בין הצדדים , נכתב כדלקמן: "...כן מבקשים הצדדים מבית משפט השלוםל מחוק את הבקשה לביטול פסק דין שהגישו הנתבעים ולהשאיר על כנו את פסק הדין שניתן ביום 31.7.12, כל זאת לא חוב בהוצאות של מי מהצדדים".
לפיכך, ובהתאם להסכמה המפורשת של הצדדים בהסדר החוב מיום 11.11.12, הרי שדין הבקשה לביטול פסק דין להימחק ללא צו להוצאות, וכך אני מורה.

ניתנה היום, כ"ט חשון תשע"ג , 14 נובמבר 2012 , בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק הפועלים בע''מ
נתבע: יהודה כהן
שופט :
עורכי דין: