ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כהן נגד גוילי :

1

בתי המשפט

בית משפט מחוזי באר שבע

ברע000747/07

בפני:

כבוד ס. הנשיא השופט ניל הנדל

תאריך:

04/08/2008

המבקש:

נתן כהן

נגד

המשיבות:

1. שושנה גוילי

2. שירביט חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עוה"ד

יאיר לזר

בקשת רשות ערעור על פס"ד של בית המשפט

לתביעות קטנות בקריית גת

בת.ק. 1253/07

שניתן ע"י כב' השופט י. פרסקי

החלטה

1. מונחת בפני בקשה למתן רשות ערעור על פסק דינו של ביהמ"ש לתביעות קטנות, לפיו נדחתה תביעת המבקש נגד המשיבות וחוייב בהוצאות משפט בסך – 500 ₪. הרקע לתביעה, תאונת דרכים וגרימת נזק.

הפער בין גרסאות הצדדים אינו רב אך משמעותי מבחינת האחריות לתאונה. לטענת המבקש, הוא יצא מהחנייה כדי להשתלב בתנועה, או אז פגע ברכבו רכב המשיבה בשל רשלנותה. לעומת זאת טוענת המשיבה כי המבקש נסע לאחור בחוסר זהירות וכך נגרמה התאונה. בית משפט קמא הגיע למסקנה כי האפשרות לפיה המבקש פגע ברכבה של המשיבה בהיותה במצב עצירה סבירה יותר מהאפשרות שהמשיבה פגעה ברכבו של המשיב כאשר הוא במצב עצירה.

2. בפנינו מקרה שהמחלוקת בו הינה עובדתית גרידא. קבלת גירסת צד אחד תוביל להטלת האשמה לתאונה על הצד האחר. המבקש עותר להרשות לו לערער על הכרעת בית משפט קמא. ברם, לא עומדת לו זכות ערעור. בקשת רשות ערעור כשמה כן היא. על העותר להרשות לו לערער לשכנע את בית המשפט כי ישנה הצדקה לכך. לא די שצד אחד אינו משלים עם החלטת בית משפט לתביעות קטנות וכי הוא סבור שמתבקשת פסיקה אחרת. אם לא כן, היה מקום להעניק רשות ערעור כדבר שבשגרה וזה אינו המצב המשפטי. אפילו במקרה בו מוענקת לצד זכות ערעור, הרי כלל מושרש הוא בפסיקה של בית משפט עליון שאין להתערב בממצאים עובדתיים שנקבעו על סמך התרשמות ישירה של הערכאה המבררת ששומעת ראיות – היא בית משפט לתביעות קטנות במקרה זה. הטעם לדבר כי לאחרון יתרון על ערכאת הערעור כיון שהוא שמע וראה את העדים במהלך המשפט והתרשם מהם ישירות.

במקרה זה נימוקי המבקש אינם אלא חזרה על טענותיו ולמעשה מהווים נסיון למשפט חוזר כאשר אין בסיס משפטי לכך. יצויין כי המבקש אינו מכחיש שהוא נהג לאחור ועל כן בכל מקרה תקנה 45 לתקנות התעבורה מחייבת אותו לנהוג במשנה זהירות. הואיל והמבקש הוא התובע הנטל עליו להוכיח את אחריות הצד שכנגד לתאונה. מכאן אפילו וסבור היה בית משפט כי הראיות בין שני הצדדים מאוזנות דין התביעה להידחות.

הבקשה נדחית.

בהעדר דיון בפניי אמנע מעשיית צו להוצאות.

ניתנה היום ג' באב, תשס"ח (4 באוגוסט 2008) בהעדר הצדדים.

ניל הנדל – ס. נשיא

000747/07ברע055 ציונה נסירי