ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק הפועלים בע"מ נגד קמפללוי תעשיות בנק הפועלים בע"מ :


בפני כבוד השופטת רונית פינצ'וק אלט

מבקש

יעקב קובי קמפל
ע"י ב"כ עו"ד אסף בנמלך

נגד

משיב

בנק הפועלים בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד יעל דאובר

החלטה

לפני בקשה למחיקת כתבי טענותיו של המשיב בשל אי גילוי מלא של המסמכים המצויים בידיו. לחילופין עותר המבקש לקבלת מסמכים הנוגעים לפעולות שבוצעו בחשבון הבנק נשוא התובענה.

לטענת המבקש, חרף החלטת בית המשפט מיום 22.7.12, לפיה על המשיב לגלות, בין היתר , מסמכים בנוגע לחשבון נשוא התובענה, הנוגעים להעברות הכספים מהחשבון, לא גולו מסמכים אלה בתצהיר גילוי המסמכים מטעם המשיב, בטענה כי מסמכים אלה אינם עוד ברשותו.

לטענת המבקש, המשיב מנסה להסתיר מידע העשוי לסייע בידי המבקש לנהל את הגנתו ותביעתו. עוד טוען המבקש כי ראיה לניסיון ההסתרה של המשיב היא שעוד בשנת 2001 במסגרת הדיון בבקשת רשות להתגונן, העביר המשיב למבקש העתקים של לפחות 23 מסמכים הנוגעים להעברת כספים מהחשבון נשוא התובענה לחשבונות אחרים.

המשיב טוען כי המסמכים נשוא בקשה זו אינם מצויים ברשותו. כמו כן, לטענתו, אין להיעתר לבקשה למחיקת כתבי טענותיו מקום שהוא השלים את הליכי הגילוי והעיון שנדרשו ממנו למעט מסמכים שאינם ברשותו. באשר לטענה כי חלק מהמסמכים שלא גולו, גולו עוד בשנת 2001, טוען המשיב כי זו ראיה לכך כי הוא כבר גילה למבקש את כל המסמכים שגילויים מתבקש על ידו עתה.
המשיב תוהה מדוע מסמכים אלה, שכבר גולו למבקש בראשית ההליך, אינם מצויים עוד ברשות המבקש. בתשובתו טוען המבקש כי מסמכים אלה אינם מצויים ברשותו מכיוון שהוא נאלץ לעזוב את הארץ ולעבוד בחו"ל. המסמכים שברשותו הם אלה שגולו בשנת 2001 ואשר ב"כ הקודם של המבקש העביר לב"כ הנוכחי של המבקש. אולם, לטענת המבקש, מדובר בהוראות תשלום בודדות, דהיינו, רק חלק קטן מהמסמכים.

דין הבקשה להתקבל חלקית.

אין מקום להיעתר לבקשה למחיקת כתבי הטענות שכן מדובר בצעד קיצוני .

לעניין גילוי המסמכים, הדין עם המבקש, ועל המשיב לגלות המסמכים נשוא הבקשה שאמורים להיות בידיו. בתגובת המשיב מיום 9.7.12 לבקשה הקודמת של המבקש בעניין גילוי מסמכים, לא ציין המשיב כי מסמכים אלה אינם ברשותו, אלא בחר לתרץ את אי הגילוי בסיבות אחרות. רק עתה נזכר המשיב לטעון כי מסמכים אלה אינם עוד ברשותו. אינני מקבלת הסבר זה, הן משום שהטענה לא הועלתה מלכתחילה והן משום שמדובר בתיק תלוי ועומד משנת 2001 וניתן היה לצפות שהבנק ימשיך להחזיק במסמכים. המשיב גם לא נתן דעתו לאפשרות של חיפוש מסמכים אלה בארכיון הבנק או בקבצי "מיקרו פיש". המשיב גם לא פירט בתצהיר גילוי המסמכים מטעמו מה עלה בגורלם של מסמכים אלה שאין חולק כי היו מצויים בידיו ומתי יצאו הימנו.

אשר על כן על המשיב לקיים החלטתי בדבר גילוי המסמכים תוך 14 יום מהיום.
זכות עיון במסמכים תוך 7 יום נוספים, במועד שיתואם על ידי באי כוח הצדדים.

המשיב ישלם למבקש הוצאות הבקשה בסך 1,500 ₪ בתוספת מע"מ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

ניתנה היום, כ"ו חשון תשע"ג, 11 נובמבר 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק הפועלים בע"מ
נתבע: קמפללוי תעשיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: