ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חנוצה גדליהו נגד בנק הפועלים בע"מ :

רע"א 5190/07

בפני: כבוד השופט א' גרוניס

2. יעקב גדליהו

נ ג ד

המשיבים:
1. בנק הפועלים בע"מ

2. עו"ד ארז אהרוני

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 15.5.07 בבש"א 4280/07 שניתנה על-ידי כבוד השופט א' אורנשטיין

בשם המבקשים:
עו"ד נתאי נדר; עו"ד שלום כהן

החלטה

1. בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 15.5.07 (כבוד השופט א' אורנשטיין), בה נדחתה בקשתם של המבקשים לעיכוב הליכי מימוש משכנתה, המוטלת על זכויותיהם בבית מסוים במושב בניה, וזאת לזכות המשיב 1.

2. דין הבקשה להידחות. המבקשים מעלים טענות שונות, שהיחידה מהן המצדיקה התייחסות הינה כי שטר המשכנתה נשוא הבקשה מעולם לא נחתם על-ידם בפני עורך דין יאיר יעקובוביץ', הוא עורך הדין החתום על השטר. לטענתם, הם מעולם לא התייצבו במשרדו בתאריך הנקוב בשטר, לא הוסברה להם משמעותו של השטר ולא הובהרו להם הסכנות שבחתימה. לגרסת המבקשים, מי שהחתים אותם על שטר המשכנתה הינו חתנם, נחום פרסר (להלן - פרסר). ברם, לבקשתם של המבקשים לעיכוב הליכים אשר הוגשה לבית המשפט המחוזי, לא צורף כלל תצהיר של פרסר. המבקשים אינם טוענים שמערכת היחסים בינם לבין פרסר משובשת, או שקיימת מניעה אחרת כלשהי להגשת תצהיר מטעמו. למעשה, אין הם מסבירים כלל חוסר זה. המשיב 1 (להלן- המשיב), מצידו, מביא לתמיכה בגרסתו מכתב של עורך דין יעקובוביץ' מיום 22.2.07. במכתב זה מציין עורך הדין כי הוא אשר החתים את המבקשים על שטר המשכנתה, לאחר שהסביר להם היטב את משמעותו. דא עקא, לא הוגש תצהיר של עורך דין יעקובוביץ', והמשיב אף לא הזכיר את מכתבו זה של עורך דין יעקובוביץ' בתצהיר אשר הוגש מטעמו לבית המשפט המחוזי, לתמיכה בתשובתו לבקשה לעיכוב הליכים. עם זאת, בתצהיר מטעם המשיב נאמר כי המבקשים חתמו על שטר המשכנתה בפני עורך דין יעקובוביץ'.

3. אף אם נאמר שדי לענין הבקשה לסעד הזמני בתצהיר של המבקש 2, הרי מאזן הנוחות אינו נוטה לכיוונם של המבקשים. מן החומר עולה כי המבקשים אינם מתגוררים בבית נשוא השעבוד. משמע, גם אם נניח שהמבקשים הצליחו להראות זכות לכאורה, הם לא הרימו את הנטל הכולל המוטל עליהם לענין מתן סעד זמני.

4. הבקשה נדחית, איפוא. המבקשים ישאו בשכר טרחת עורך דין בסך 7,500 ש"ח.

ניתנה היום, כ"ח באב התשס"ז (12.8.2007).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: חנוצה גדליהו
נתבע: בנק הפועלים בע"מ
שופט :
עורכי דין: