ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סאמר שאער :

ע"פ 6840/06

ע"פ 7058/06

בפני: כבוד השופט א' א' לוי

המערער בע"פ 6840/06:
המערער בע"פ 7058/06:
מדינת ישראל
סאמר שאער

נ ג ד

תאריך הישיבה:
כ"ב באב התשס"ז
(06.08.07)

פסק-דין

בגין מעשים אלה בהם הודה המערער, הרשיעו בית המשפט המחוזי בנצרת בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, עבירות בנשק ותקיפה חבלנית בנסיבות מחמירות. בעקבות כך נדון המערער, בדעת רוב, ל-6 שנות מאסר, 24 חודשים מאסר על-תנאי, קנס בסך 5000 ש"ח, והוא חויב לפצות את חאלד בסכום של 30,000 ש"ח ומוסלח בסכום של 8000 ש"ח. שופט המיעוט סבר כי יש להשית על המערער 10 שנות מאסר.

אכן, למערער עומדות נקודות זכות רבות, אולם מנגד ניצבות במלוא חומרתן העבירות של החזקה בנשק שלא כדין, ועשיית שימוש בו מתוך כוונה לחבול באחר. האלימות הגוברת בחברה הישראלית, והשימוש התכוף בנשק לצורך "יישוב" סכסוכים, לעתים של מה בכך, מחייבים תגובה עונשית קשה, שהרי במקרה זה כמו ברבים אחרים, אך כפסע היה בין חבלה חמורה לקיפוד פתיל חייו של אדם. על כן, ועם כל הקושי הכרוך במאסר ממושך, את התוצאה הזו הביא המערער על עצמו, ולא מצאנו מקום או עילה להקל עמו. נהפוך הוא, נראית בעינינו השקפת המדינה, לפיה יש לראות בחומרה רבה את העובדה שהאקדח אשר שימש את המערער, לא נתפס, והסבריו לעניין זה נראים תמוהים גם בעינינו. עובדה אחרונה זו מטילה צל כבד על הצהרות המערער בדבר חרטה וכוונה לתקן את דרכיו, ולפיכך, החלטנו לדחות את ערעורו.

לא נסתיר כי התלבטנו אם לקבל את ערעור המדינה, ומשהחלטנו לבסוף להימנע מכך, היה זה רק משום שנראה כי האשם לאירועים הפליליים אינו רובץ לפתחם של המערער ואחיו בלבד, וגם יריביהם תרמו לכך.

אשר על כן, אנו דוחים את שני הערעורים.

ניתן היום, כ"ח באב התשס"ז (12.08.07).

ש ו פ ט
ש ו פ ט ת
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סאמר שאער
שופט :
עורכי דין: