ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלצאנע נגד מ"י א נגב דוח-א נגב-34200557402 :

1

בתי המשפט

בית משפט לתעבורה באר שבע

בש 003881/08

בפני:

כבוד השופט דיויד לנדסמן

תאריך:

04/08/2008

בעניין:

אלצאנע טלאב

ע"י ב"כ עו"ד

חודורוב יעקב

המבקש

נ ג ד

מדינת ישראל

ע"י ב"כ עו"ד

גרוס אבנר

המשיבה

נוכחים:

החלטה

זו החלטה בבקשה לביטול צו פסילה מנהלית שניתן ע"י קצין משטרה לאחר שהמבקש נמדד נוהג את רכבו במהירות של 83 קמ"ש במקום 50 קמ"ש המותרת באותו קטע כביש.

טענתו העיקרית של המבקש כי מדובר בקטע כביש שאינו דרך עירונית, הכביש הינו חדש וכי סביר להניח שבעתיד הקרוב תשונה המהירות המותרת למהירות גבוהה יותר המתאימה – לסברת ב"כ המבקש – לכביש בין עירוני המהווה כביש גישה לדרך עירונית.

לחילופין, טוען ב"כ המבקש כי המבקש כבר פסול מ- 16.7.08 וניתן להסתפק בתקופה זו.

ב"כ המשיבה התנגד נמרצות לביטול צו הפסילה, הוא טוען כי אין בית המשפט מהווה הערכאה המתאימה לבחינת המהירות המתאימה לאותו קטע כביש, וכי מה שמחייב את המבקש הינו התימרור במקום ואם זה לא מספיק, צבר המבקש לחובתו לא פחות מ – 158 הרשעות קודמות, כולל שני עונשי פסילה על תנאי ברי הפעלה.

עיינתי בחומר הראיות והנני סבור כי ב"כ המשיבה צודק בטיעוניו.

בשלב זה, התימרור במקום מחייב את ציבור הנהגים ואם המבקש לא שם לב להגבלת המהירות, אין לו להלין אלא על עצמו.

המבקש נוהג משנת 95' וצבר כאמור לא פחות מ - 158 הרשעות קודמות, במגוון רחב של עבירות, כולל שני עונשי פסילה על תנאי ברי הפעלה ואין זה משנה אם עונשים אלה הוטלו בגין עבירות מהירות או עבירות אחרות. מטרת העונש המותנה הינו להרתיע את הנהג מלהמשיך לבצע עבירות תעבורה, לאו דווקא אותה עבירה שבגינה הוטל העונש המותנה, אלא כל עבירה הכלולה בתוספות לפקודת התעבורה המחייבות הפעלת העונש המותנה במידה ויורשע בדין תוך תקופת התנאי.

מכל המובא לעיל, הנני קובע כי המבקש כלל לא הצליח לשכנע את בית המשפט שלא צפויה סכנה לציבור מהמשך נהיגתו וכי אינו נרתע מעונשי הפסילה המותנים שהוטלו עליו בעבר ועדיין בתוקף ולכן הנני דוחה את הבקשה.

המבקש ישאר איפוא בפסילה עד תום תקופת הפסילה המנהלית.

המזכירות תעביר תוכן ההחלטה לב"כ הצדדים .

ניתנה היום ג' באב, תשס"ח (4 באוגוסט 2008) בהעדר צדדים בלשכתי.

דיויד לנדסמן, שופט

קלדנית: איריס בן זיקרי