ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק אילנה נגד טמימי פאיז :

1

בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

ת"ק 2318/08

בפני:

כבוד השופט, אריה רומנוב

04/08/2008

התובעת

נ ג ד

1. פאא'ז תמימי

2. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

הנתבעים

התובעת: בעצמה

הנתבע מס' 1: בעצמו

לא הייתה התייצבות מטעם הנתבעת מס' 2

פסק דין

עניינה של תביעה זו בתאונת דרכים שאירעה ביום 1.1.08 בין מכוניתה של התובעת, לבין מוניתו של הנתבע. המכונית הייתה נהוגה בידי כלתה של התובעת, גב' סימה יצחק, ונסע בה גם בנה. לטענת גב' יצחק, היא עצרה בסמוך לתמרור "האט ותן זכות קדימה", כאשר לפתע הגיע הנתבע מאחור, והתנגש בחלק האחורי של המכונית אותה נהגה. לטענת גב' יצחק ובעלה, בתחילה הנתבע לא התכחש לאחריותו ואף הציע לתקן את המכונית במוסך הנמצא בואדי ג'וז, ואולם בהמשך הדברים התכחש.

הנתבע אינו מקבל על עצמו אחריות לאירוע התאונה וטוען - גם אם הדבר נעשה בחצי פה - כי התאונה אירעה כתוצאה מכך שגב' יצחק החלה, לפתע, בנסיעה לאחור.

אני מחליט להעדיף את גרסת התביעה, שכן היא מסתברת יותר מגרסת הנתבע. לא הובא בפני כל טעם אשר יכול להסביר, מדוע תיסע גב' יצחק לאחור, מה גם, שכפי שציינתי, הטענה הועלתה על ידי הנתבע בחצי פה, ולדברי עדי התביעה, הוא אף הציע לתקן את המכונית על ידי מוסך הנאמן עליו, דבר אשר מצביע על הכרה באחריותו.

המכונית בה מדובר הינה מכונית ישנה וערכה 11,500 ₪. התובעת הציגה דו"ח שמאי ממנו עולה, שגובה הנזק שנגרם למכונית עומד על סכום של 3,588 ₪. בנה של התובעת הצהיר, כי מקורם של כל הנזקים אשר ביחס אליהם ניתנה חוות דעתו של השמאי, הוא בתאונה נשוא דיוננו. לדבריו, התובעת עדיין לא תיקנה את המכונית, בשל חסרון כיס.

הנתבע טוען, כי חוות דעתו של השמאי "מנופחת". ואולם, הוא לא הציג חוות דעת נגדית. על רקע העובדה שמדובר במכונית ישנה אשר לא תוקנה, סבר בית המשפט כי ראוי שהצדדים יגיעו להסדר מוסכם, ואולם הדבר לא הסתייע. בנסיבות אלה, אומדן הנזק היחיד שהובא בפני בית המשפט, מקורו בחוות הדעת של השמאי, מר מאיר ממן.

אני מחליט אפוא לקבל את התביעה, ואני מחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובעת בגין הנזק הישיר שנגרם למכונית התובעת, סכום של 3,588 ₪. כמו כן, ישלמו הנתבעים לתובעת סכום של 520 ₪ עבור שכר טרחתו של השמאי. בנוסף, ישלמו הנתבעים לתובעת, ביחד ולחוד, הוצאות משפט בסכום של 250 ₪.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים בתוך 15 יום מעת קבלת פסק הדין.

ניתן היום ג' באב, תשס"ח (4 באוגוסט 2008) בהיעדר הצדדים.

אריה רומנוב, שופט