ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי ברנס נגד משרד התחבורה :

עע"ם 6780/12 - ד'

המערערים:
1. מרדכי ברנס

2. נחום אייזנשטאט

3. יצחק סעדי

נ ג ד

המשיבים:
1. משרד התחבורה

2. מר נתן מלמד, סגן מנהל תחום תקינה

בקשה להפחתת סכום הערבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה להפחתת סכום העירבון שנקבע בהליך זה (25,000 ₪). הבקשה הוגשה במסגרת ערעור על פסק-דין של בית המשפט לעניינים מנהליים בתל-אביב-יפו, שבו נדחתה עתירתם של המערערים – מדריכי תיירים במקצועם – להורות למשיבים לאפשר להם לעבוד עם רכב הסעות שאינו מקיים את הדרישות הנקובות בחוברת שהוציא המשיב 1.

המערערים הגישו תחילה בקשה לאקונית, על פני עמוד אחד, שאין בה פירוט ותיעוד לעניין המצב הכלכלי ושאינה נתמכת בתצהיר. בהחלטתי מיום 27.9.2012 קבעתי כי "ככל שהמערערים עומדים על בקשתם, עליהם להגיש תצהיר הכולל פירוט מלא, וכן להציג אסמכתאות מלאות ועדכניות, לגבי כלל הנתונים הרלוונטיים לרבות הכנסות, הוצאות, נכסים ומצב חשבון בנק. כמו-כן עליהם להתייחס כראוי למצבם הכלכלי של בני המשפחה הקרובים ולאפשרות להסתייע בסביבה הקרובה לצורך הפקדת העירבון שנקבע".
המערערים אכן הגישו בקשה משלימה אלא שזו אינה נתמכת בתצהיר, אין בה פירוט לגבי כלל הנתונים שנזכרו, והיא כמעט אינה נתמכת באסמכתאות. אוסיף, כי הרושם העולה מן הבקשה הוא שהמערערים – שלושה אנשים עובדים – יכולים להפקיד את העירבון שנקבע. המערערים אמנם טוענים כי הפקדת הסכום תכביד עליהם, אך גם אם כך הדבר – ואדגיש שוב כי הדבר לא הוכח – הרי שהכבדה גרידא אינה מצדיקה פטור מלא או חלקי מהפקדת עירבון הולם המבטיח מקור זמין ונוח לגביית הוצאות שתפסקנה למשיבים, ככל שתפסקנה. כמובן, ככל שהמערערים לא יחויבו בסופו של ההליך בתשלום הוצאות, יוחזר להם העירבון (בכפוף להיעדר מניעה בדין לכך).

אשר על כן, אין בידי להיעתר לבקשה והיא נדחית בזאת. העירבון שנקבע יופקד תוך 21 ימים מיום המצאת החלטה זו, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ט בתשרי תשע"ג (15.10.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: מרדכי ברנס
נתבע: משרד התחבורה
שופט :
עורכי דין: