ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב דיין נגד משה נחמן :

רע"א 8490/07

המבקש:
יעקב דיין

נ ג ד

המשיב:
משה נחמן

החלטה

המבקשים הגישו ערעור (בר"ע 2105/07), לבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו (להלן: בית המשפט המחוזי), על החלטת ראש ההוצאה לפועל מיום 28.5.2007 לדחות טענת "פרעתי" (תיק מספר 20-0817-06-2). במסגרת הערעור עתרו המבקשים לעיכוב הליכי ביצוע בהוצאה לפועל (בש"א 15847/07). בית המשפט המחוזי (כבוד השופט נ' ישעיה) החליט ביום 16.8.2007, לאחר קבלת תגובות הצדדים, לדחות את הבקשה. בקשה לעיון חוזר שהוגשה על ידי המבקשים נדחתה ביום 9.9.2007 (כבוד השופטת י' שטופמן).

מכאן בקשת רשות הערעור שבפניי, על החלטת בית המשפט המחוזי שלא לעכב הליכים בהוצאה לפועל. לטענת המבקשים, הערעור יוכיח כי המשיב הוא זה שחייב להם כספים ועל כן בדין יש להקפיא את ההליכים בהוצאה לפועל נגדם. כמו כן לטענתם בית המשפט המחוזי אשר דן בבקשה לעיכוב ביצוע, לא התייחס למכלול הממצאים שצורפו לבקשה ולא דן לגופו של עניין בבקשה.

לאחר שעיינתי במכלול החומר שבפניי, נחה דעתי כי דין הבקשה להידחות וזאת מבלי לבקש את תגובת המשיבה.

הלכה פסוקה היא, כי לא בנקל תתערב ערכאת ערעור בשיקול דעתה של הערכאה הראשונה בכל הנוגע למתן סעד זמני (רע"א 3954/98 קנית השלום השקעות בע"מ נ' מ.ס.י.פ בע"מ (לא פורסם) (1998)). המבקשים בטענותיהם אינם מצביעים על נסיבות חריגות אשר יצדיקו את התערבות בית משפט זה בהחלטת הביניים.

לגופו של עניין ומעבר לנדרש, אציין כי הכלל הרחב קובע כי הגשת ערעור לא תעכב את ביצוע ההחלטה שעליה מערערים. רק במקרים חריגים יעוכב ביצועו של פסק הדין. כך, למשל, יינתן עיכוב ביצוע כאשר המבקש מצליח להראות, כי באם לא יעוכב פסק הדין, לא ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמותו, היה וערעורו יתקבל. נטל השכנוע, כי קיים נימוק אשר יצדיק היעתרות לבקשה, מוטל על המבקש (ראו בש"א 2996/96 אטיה נ' עיריית תל אביב יפו, פ"ד נ (1) 668 (1996)). עיון בבקשה לעיכוב ביצוע שהגישו המבקשים בפני בית המשפט המחוזי, מצביע על כך כי טענותיהם נוגעות אך לגופו של הערעור ולא מעלות כל הצדקה למתן עיכוב ביצוע.

על כן דין הבקשה להידחות, וכמוה גם הבקשה למתן סעד לעיכוב הליכים.

ניתנה היום, ה' בחשון תשס"ח (17.10.2007).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: יעקב דיין
נתבע: משה נחמן
שופט :
עורכי דין: