ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חליל אבו ג'ויעד נגד מדינת ישראל :

ע"פ 3429/06

בפני: כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט י' אלון

המערער:
חליל אבו ג'ויעד

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 12.3.06 בת.פ. 8053/05 שניתן על-ידי כבוד השופטת ר' ברקאי

תאריך הישיבה:
ד' בחשון התשס"ח
(16.10.2007)

בשם המערער:
עו"ד נעם אליגון

בשם המשיבה:
עו"ד עמית אופק

בשם שירות המבחן:
גב' ברכה וייס

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בחודש אוגוסט 2004 קשר המערער עם מוחמד טרבין, תושב סיני, לקנות ממנו 5 רובים מסוג קלצ'ניקוב. במפגש שהתקיים באזור מצפה רמון נמסרו לו כלי הנשק, וכנגדם הוא שילם סכום של 6,000 דולר. במועד סמוך לכך מכר המערער את הנשק לשניים אחרים, וקיבל תמורתם 6,000 דולר ו-7,500 ש"ח.

בגין מעשים אלה בהם הודה המערער, הרשיעו בית המשפט המחוזי בעבירות של קשירת קשר לבצע פשע, עבירות בנשק והסתייעות ברכב לשם ביצוע פשע, עבירות לפי סעיפים 499(א)(1) ו-144(א) ו-(ב) לחוק העונשין, וסעיף 43 לפקודת התעבורה התשכ"א-1961. לאחר שהוגש לבית המשפט תסקיר של שירות המבחן, והצדדים טענו לעונש, נדון המערער ל-8 שנות מאסר, 24 חודשים מאסר על-תנאי, והוא נפסל מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 3 שנים מיום שחרורו ממאסר.

הערעור מופנה כנגד העונש.

תקופת המאסר שהושתה על המערער אינה קלה, אולם היא הולמת את חומרת מעשיו. משיקולים של בצע כסף ורווח קל, הוא נתן את ידו להברחתם של כלי נשק קטלניים מסיני לישראל. אכן, נקבע כי מניעיו של המערער לא היו ביטחוניים אלא פליליים, אולם כלי נשק מסוג זה מצאו את דרכם לא אחת גם לידיים עוינות, ולאחר זאת נעשה בהם שימוש כדי לרצוח אזרחים ישראלים או לפגוע בכוחות הביטחון. אותה סכנה נשקפת גם אם כלי הנשק מגיעים לידיהם של עבריינים, הואיל וניסיון השנים האחרונות מלמד שאלה לא מהססים לעשות בהם שימוש במסגרת "חיסול חשבונות", וכתוצאה מכך נפגעו רבים שלרוע מזלם נקלעו לזירת הירי. נוכח האמור יש לנקוט ביד קשה באלה הנותנים את ידם לסחר בנשק, ואפשר אף כי ראוי לשקול החמרה במדיניות הענישה הנוהגת.

נוכח האמור לא מצאנו מקום להקל עם המערער, ומכאן החלטתנו לדחות את הערעור.

ניתן היום, ד' בחשון תשס"ח (16.10.2007).

ש ו פ ט
ש ו פ ט
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: חליל אבו ג'ויעד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: