ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עדנאן אלבחירי נגד מדינת ישראל :

ע"פ 3984/05

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופט י' אלון

המערער:
עדנאן אלבחירי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים מיום 9.3.05 בתיק פח 738/04 שניתן על ידי כבוד סגן הנשיא צ' סגל והשופטים י' צבן וח' בן עמי.

תאריך הישיבה:
ד' בחשון התשס"ח
(16.10.07)

בשם המערער:
עו"ד אייל אוחיון

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:
עו"ד עמית אופק

גב' ברכה וייס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

המערער הינו אזרח ישראלי, תושב רהט, 'בעקבות דרשות להן האזין במסגד על סבלו של העם הפלסטיני, גמלה בלבו החלטה לפגוע ביהודים. בסמוך לכך הוא תקף בחור בעל חזות יהודית שהמתין בתחנת אוטובוס בצומת דביר בדרום, והכה אותו בפניו. בימים הבאים רכש המערער סכין יפנית, עמו הוא עמד לתקוף אדם אשר שוחח בטלפון בשכונת רמות בבאר-שבע, אולם לבסוף נמנע מכך הואיל וראה כי לקורבנו מצטרף אדם נוסף.

ביום 29.5.06 התפלל המערער במסגד אלאקצה בירושלים, ולאחר מכן פנה לרח' השלשלת בעיר העתיקה, שם פגש באדם שחזותו כשל אדם חרדי. הוא שוחח עמו כדי לוודא את מוצאו, ולאחר שעקב אחריו זמן מה הוא תקף אותו בסמטה צדדית, וגרם לו חתך באורך של 12 ס"מ בצווארו.

המערער הודה בעובדות המפלילות שיוחסו לו, ובעקבות כך הורשע בעבירה של ניסיון לרצח. מכוח הסדר טיעון אותו גיבשו הצדדים, היתה רשאית המשיבה לעתור למאסר של 18 שנים, בעוד שהמערער היה רשאי לטעון לעונש כהבנתו. בית המשפט המחוזי גזר למערער 14 שנות מאסר ושנתיים מאסר על תנאי, וכנגד עונש זה מופנה הערעור שבפנינו. נטען, כי לא ניתן משקל הולם לנסיבותיו האישיות המיוחדות של המערער – היותו בן למשפחה ברוכת ילדים, נתוניו דלים ואת הכנסתו הוא מצא עד למעצרו ברעיית צאן. כן נטען, כי מדובר באדם צעיר (יליד שנת 1981), ללא עבר פלילי קודם, שהודה במעשים שיוחסו לו, חסך את הצורך להשמיע עדים, והביע חרטה כנה. ועוד נטען, כי הנזק אשר נגרם לקורבן אינו חמור, וכי העונש חורג מרמת הענישה הנוהגת במקרים דומים.

אין בידינו להקל בעונשו של המערער, באשר לא הוכחה בפנינו עילה כלשהי שתצדיק זאת. אדרבא, המערער, על רקע תחושת נקם ממניע לאומני, החליט להמית יהודי באשר הוא. עד כמה היה נחוש לבצע את זממו, תלמד העובדה שגם לאחר שנכשל בניסיונו הראשון, הוא לא זנח את כוונתו תוך שהוא מעתיק את זירת הביצוע לירושלים, וגם אז הוא לא מיהר לדקור את הקורבן ועשה זאת לאחר שטרח לוודא את מוצאו.

הנה כי כן, בפנינו ניצב מי שהחליט להמית אדם תמים שמעולם לא היה לו עמו שיג ושיח, ודי בכך כדי ללמד עד כמה מרחיקת לכת היא הסכנה הנשקפת מהמערער. לפיכך, ואף שהמערער לא הצליח לבצע את זממו עד תום, ראוי היה לכליאה ממשוכת, ואפשר אף מעבר לעונש שהושת עליו. מכאן דעתנו כי דינו של הערעור להידחות, וכך אנו עושים.

ניתנה היום, ד' בחשון התשס"ח (16.10.2007).

ש ו פ ט
ש ו פ ט
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: עדנאן אלבחירי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: