ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד כאמל אלנססרה :

ע"פ 7278/05

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופט י' אלון

המערערת בע"פ 7278/05:
המערער בע"פ 7701/05:
מדינת ישראל
כאמל אלנססרה

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע מיום 20.6.05 בתיק פח 1035/04 שניתן על ידי כבוד השופטים: ר' יפה-כץ, ו' מרוז וא' ואגו

עו"ד מיטל בוכמן שינדל

בשם המשיב בע"פ 7278/05 והמערער בע"פ 7701/05:

בשם שרות המבחן:

עו"ד אלון ג'וליאן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

שני הצדדים ערערו בפנינו כנגד גזר הדין. בערעור האחד (ע"פ 7701/05) טען המערער כי בית המשפט המחוזי החמיר עמו הן באורכו של עונש המאסר שהשית עליו, והן בהחלטה להפעיל את המאסר המותנה. מנגד, טוענת המדינה (להלן: המשיבה) בע"פ 7278/05, כי העונש נוטה לקולא ואין בו מסר ראוי ומרתיע לרבים.

ערעור זה בדין יסודו. תחילתו של סיפור המעשה בהחלטה של המערער להפר את תנאי החופשה שניתנה לו, תוך שהוא נוהג ברכב בשעה שהיה אמור לשהות בביתו. נראה כי עניין זה גרם למערער לנסות להימלט על נפשו ולמנוע את מעצרו, ומכאן ואילך התפתח מרדף מן הסוג בו אנו נתקלים בשנים האחרונות בתדירות גבוהה. המערער נסע בכיוון הנגדי לכוון הנסיעה המותר, תוך שהוא מסכן את חייהם של נהגים אשר למזל רובם הצליחו לחמוק מפגיעה. אולם גורלם של הנוסעים בשני רכבים אחרים היה שונה. המערער פגע, פגיעה חזיתית, ברכב האחד, ושב ופגע ברכב הנוסף, תוך שהוא גורם למותו של אדם ולפציעתם של אחרים, שכל "חטאם" נבע מכך שהם נקלעו לדרכו.

התרענו בעבר וחזרנו והתרענו כנגד אותה תופעה של נהיגה פרועה ומופקרת שנהגים תמימים חוזרים ונתקלים בה בכבישי הארץ, ובעיקר בדרומה, והדגשנו את הצורך להחמיר בעונשיהם של נהגים עבריינים עקב הסכנה הגלומה בדרך נהיגתם. ואם נדרשה הוכחה עד כמה עלולה נהיגה מוסג זה להיות הרסנית, המקרה הנוכחי הוא דוגמה טובה לכך. המערער קיפד את פתיל חייו של נהג תמים ופצע נוסעים נוספים, ומאז חייהם של אלה אינם עוד חיים. זו תוצאה קשה מאין כמותה, וכדי להרתיע מפניה ראוי היה כי העונש שייגזר על המערער יהיה חמור במידה ניכרת מזה שהושת עליו. הדברים נכונים בבחינת קל וחומר נוכח העובדה כי מדובר במי שככל הנראה הפך את העבריינות לדרך חיים, באשר אין זה מאסרו הראשון, ובשנים האחרונות הוא נשא בעונשי מאסר נוספים בגין מעשים קשים אחרים שביצע.

נוכח הנסיבות האמורות, ולאחר שנתנו את דעתנו לטיעוניהם של הצדדים, אנו דוחים את הערעור בע"פ 7701/05, ומאידך, מקבלים את הערעור בע"פ 7278/05. את תקופת המאסר בה ישא המערער בפועל בגין תיק זה אנו מעמידים על 8 שנים. לעונש זה יצטבר המאסר המותנה בן השנתיים שהופעל במלואו, והתקופה הכוללת תצטבר למאסר בו נשא המערער ערב ביצוען של העבירות.

ניתן היום, ה' בחשון התשס"ח (17.10.2007).

ש ו פ ט
ש ו פ ט
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: כאמל אלנססרה
שופט :
עורכי דין: