ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל תביעות ת"א שלוחת איילון נגד אלכסנדר דוביק - נדון :

בפני כבוד השופט ארז יקואל
המאשימה
מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון

נגד

הנאשמים
1. אלכסנדר דוביק - נדון

2. סטניסלב ביילובסקי

3. אדם קיפניס - נדון

נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד קרני דיויס גריפית'
הנאשם 2 וב"כ עו"ד אלה דיין

בית משפט השלום בראשון לציון

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
אין לי את התיק לפניי. בית המשפט נתן לי את תיק הנייר.

ב"כ הנאשם:
אני מתנגדת לתיקון כתב אישום לאחר הטיעונים לעונש. אין הליך כזה, הצדדים הגיעו להסדר על פי כתב האישום המקורי וחברתי לא יכולה לומר מה מהות התיקון. הדיונים מתמשכים ומתמשכים, יש המלצת שירות המבחן. אין המלצה לצו של"צ ולא אסכים לכך. התיק לא מתאים לצו של"צ. מדובר באדם שלא דבק בו רבב, מדובר בתיק מאוד ישן, כבר חלפו 4 שנים. אני מצרה על כך שהמאשימה הגיעה ללא כתב האישום המתוקן, ממילא אני לא מסכימה לתיקון כתב האישום.

ב"כ המאשימה:
בדיון הקודם אני מבינה שחברתי לא הייתה ולכן הדיון נדחה להיום. לצערי, התיק אינו בידי.


החלטה

נשמעו טיעונים לעונש בדיון הקודם.

גמר מלאכה חשוב לכשעצמו.

קיים הסדר ברור בין הצדדים לפיו כנגד תסקיר חיובי יתקבלו המלצותיו. הוגש תסקיר חיובי.

בשלב זה, עריכת תיקונים בנוסח כתב האישום ועתירה מאת המאשימה לתוספות ברכיבי הענישה, אינן מתיישבות עם נוסח ההסדר, עם גילו של התיק ועם גמר המלאכה המתבקש.

לפיכך, יישמעו טיעונים כעת מאת ב"כ הנאשם.

ניתנה והודעה היום כ' תמוז תשע"ב, 10/07/2012 במעמד הנוכחים.

ארז יקואל, שופט

ב"כ הנאשם:
אבקש לאמץ את ההסדר.

ב"כ המאשימה:
בטרם בית המשפט אמר את החלטתו רציתי להוסיף מילה בדבריי. אני רציתי לומר שעיינתי בתיק בית המשפט ובדברי התובעת בדיון הקודם וכן בטיעונים לעונש, לאור עמדת בית המשפט וחברתי על אף בקשתי לדחייה קצרה על מנת שאביא את התיק, אני בנסיבות חוזרת על דבריה של התובעת בדיון הקודם.

הנאשם:
אני מאוד מצטער.


פסק דין ללא הרשעה

הנאשם הודה בביצוע עבירה של הפרעה לשוטר לפי סעיף 275 לחוק העונשין, התשל"ז-1977.

הנאשם יליד 1988 ואין בעברו רישום פלילי.

מעובדות כתב האישום שתוקן עולה כי ביום 5.12.07, בהיותו בגילופין ולאחר אירוע תאונת דרכים בו היה מעורב, נגח הנאשם בראשו של שוטר, דחף אותו ובעט בו.

הצדדים הגיעו להסדר טיעון לפיו ככל שיתקבל תסקיר חיובי לעניין ההרשעה והעונש, תתקבלנה המלצותיו. הוגש תסקיר חיובי הממליץ להימנע מהרשעת הנאשם ולהשית עליו צו מבחן.

סברתי כי במכלול הנסיבות ההסדר מאזן בין האינטרסים השונים ולכן אכבדו. אין לכחד כי ההסדר הולך כברת דרך משמעותית לקראת הנאשם ונוכח חומרת מעשיו ראוי היה לשקול מידת ענישה מכבידה יותר.

עם זאת, משהוצג ההסדר כפי שהוצג, לא נמצא בו פסול כדי כך על מנת שאוכל להתערב בו. המגמה העקרונית הינה לעודד הסדרי טיעון וחזקה על המאשימה כי שקלה היטב את כל הנדרש טרם הגיעה להסדר עם הנאשם.

תנאים מסייעים לגישתי המקבלת את ההסדר מצאתי בחלוף הזמן מאז ביצוע העבירה מבלי שהנאשם יוסיף ויסתבך בפלילים, בתיקון הנרחב שהוכנס בכתב האישום ובעיקר בסעיף החיקוק, בהודיית הנאשם המשקפת קבלת אחריות והפנמת פסול מעשיו, בהתרשמות שירות המבחן כי האירוע נשוא האישום חריג על רקע נוף חייו הנורמטיבי של הנאשם וכי הוא בוש בו והרשעה עלולה לגרום לחסימת אפשרויות תעסוקתו.

מכל אלו, אני משית על הנאשם את העונש, כדלקמן –

צו מבחן - ניתן בזאת צו מבחן כלפי הנאשם לתקופה של שנה. אני מחייב את הנאשם לשתף פעולה עם שירות המבחן על פי הנחיותיו. מובהר לנאשם כי הפרת צו המבחן יכול ותביא להפקעתו, לחידוש המשפט ולגזירת דינו מחדש.

זכות ערעור בתוך 45 ימים.

ניתנה והודעה היום כ' תמוז תשע"ב, 10/07/2012 במעמד הנוכחים.

ארז יקואל, שופט

24

27


מעורבים
תובע: מ.י. תביעות ת"א שלוחת איילון
נתבע: אלכסנדר דוביק - נדון
שופט :
עורכי דין: