ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ספיק סימחוב נגד מדינת ישראל :

ע"פ 3936/07

כבוד השופטת א' חיות

כבוד השופט י' אלון

המערער:
ספיק סימחוב

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע בת.פ. 8296/06 מיום 19.3.07 שניתן ע"י כבוד השופט א' יעקב

תאריך הישיבה:
ח' בטבת התשס"ח
(17.12.07)

בשם המערער:
עו"ד ארז שלו

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:
עו"ד עמית אופק

עו"ד ברכה וייס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

1. בעקבות הודאתו בעובדות של כתב אישום מתוקן הורשע המערער בעבירה של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עליו ארבע שנות מאסר לריצוי בפועל, מאסר מותנה בן שנה אחת וכן פסל אותו מלהחזיק רישיון נהיגה במשך חמש שנים מיום שחרורו מן הכלא. הערעור מופנה נגד חומרת העונש.

2. שוב בא בפנינו מקרה בו נהג של כלי רכב, הפעם טרקטורון, נמלט בנסיעה פרועה מאנשי משטרה שביקשו לעוצרו. המערער, שלא היה בעל רישיון נהיגה, נהג בטרקטורון ללא קסדה כשאורות כלי הרכב כבויים, זאת בשעה 20:30 של יום 27.9.06. לכלי הרכב לא היו מוצמדות לוחיות רישוי. משראה המערער אנשי משטרה הוא פתח בנסיעה מהירה ונמלט מאלה שרדפו אחריו. מדובר בנסיעה פרועה ברחובותיה של עיר תוך פריצה לצומת וסיכון של המשתמשים בדרך.

3. אכן, מדובר במערער צעיר, יליד שנת 1985. מסתבר, כי לחובתו שני רישומים פליליים בעבירות סמים. מן התסקיר עולה כי המערער מתקשה לקבל אחריות על מעשיו. השירות המליץ שיוטל עונש מוחשי וקונקרטי וכך עשתה הערכאה הדיונית.

4. העונש שהוטל אינו חורג מרף הענישה. נאמר לא אחת כי מקרה דוגמת זה הנוכחי הפך ל"מכת אזור" בדרומה של הארץ ואף המקרה הנוכחי התרחש בעיר אופקים שבדרום. חרף טענותיו של הסנגור המלומד לא מצאנו כל צידוק להתערב בעונש, אשר הולם את חומרת המקרה.

5. הערעור נדחה.

ניתן היום, ח' בטבת התשס"ח (17.12.2007).

ש ו פ ט
ש ו פ ט ת
ש ו פ ט


מעורבים
תובע: ספיק סימחוב
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: