ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רמי בן שבת נגד מר טל מץ- סוכן ביטוח :

בפני כבוד השופטת יעל טויסטר ישראלי

תובע

רמי בן שבת

נגד

נתבע

מר טל מץ- סוכן ביטוח

בית משפט השלום ברחובות

החלטה

בפניי בקשה לביטול פסק דין ועיכוב הליכים.

הלכה היא כי לשם ביטול הסכמה אשר קיבלה תוקף של פס"ד ,על המבקש להגיש תובענה עצמאית בפניי בית המשפט המוסמך בכך. (ראו: ב"ש 215/83 ספטי נ' ספטי וכן ע"א 5914/03 אפרים שוחט נ' כלל חברה לביטוח. פורסמו במאגרים המשפטיים).
למרות זאת הגיש המבקש את בקשתו לביטול פס"ד על פי ההסכם במסגרת התיק המקורי שבו קיבלה הסכמת הצדדים תוקף של פס"ד עפ"י הסכמת הצדדים.
משנקט ב"כ המבקש בדרך של הגשת בקשה במסגרת התיק המקורי תחת הגשת תובענה עצמאית לביטול הפסק ל פי ההסכם, דין בקשתו לסילוק על הסף.

למעלה מן הצורך, גם לגופו של עניין דין בקשתו של המבקש להידחות, כפי שיפורט להלן:

בהתאם לבקשה נטען כי בין הצדדים נחתם הסכם פשרה לפיו הנתבעת 2 תצורף לכתב התביעה ותפצה את תובע בסך של 103,000 ₪ (להלן: "הפיצוי המוסכם").
כמו כן סוכם באותו הסכם פשרה כי במידה והפיצוי המוסכם לא ישולם לתובע תוך 90 יום ממתן תוקף פס"ד לפשרה, יהיה התובע זכאי לפעול כנגד הנתבעות ביחד ולחוד לגבי מלוא סכום הפיצוי המוסכם.

טעה הנתבע 1 בבקשתו עת שכתב כי ביום 22.4.12 ניתן תוקף של פס"ד להסכם הפשרה. לא היא, שכן ביום 7.11.11 ניתן תוקף של פס"ד להסכם הפשרה כפי שניתן לראות בתיק בית המשפט ומועד זה הוא הקובע לעניין התחייבויות הנתבעים.
לפיכך טענתו של המבקש בעניין הפרה יסודית מטעם התובע עת פתח בהליכי הוצאה לפועל כנגד הנתבע 1 ביום 29.5.12, (קרי כחמישה וחצי חודשים לאחר מתן תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים), דינה להידחות.
יתרה מכך , ככל שלנתבע 1 טענות נוספות לעניין הסכם הפשרה כפי שעלו לראשונה במסמך הנושא כותרת "תגובה ובקשה מטעם המבקש", הרי שבעניין זה, מדובר בטענות חדשות שלא בא זכרן בבקשה גופה והן אף עומדות בסתירה לאמור בסעיף 1 לבקשה המקורית, קרי ש"בין הצדדים נחתם הסכם פשרה".
מה עוד שאף הנתבע 1 כותב באותו המסמך כי הנתבעת 2 החלה לשלם את הסכומים המגיעים "וזה רק עניין של זמן עד שיועבר בכסף לתובע".

לאור כל האמור לעיל הבקשה לביטול פס"ד ועיכוב הליכים , נדחית.

ניתנה היום, כ"ב תמוז תשע"ב, 12 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רמי בן שבת
נתבע: מר טל מץ- סוכן ביטוח
שופט :
עורכי דין: