ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית בית שמש נגד פיני קורקוס :

בפני כבוד השופט ירון מינטקביץ
המאשימה
עיריית בית שמש

נגד

הנאשמת
פיני קורקוס

נוכחים:
בא כוח מאשימה עו"ד דקלה כלפון
נאשמת1 פיני קורקוס

בית משפט השלום בבית שמש

פרוטוקול

הנאשמת: אני מודה בעובדה שחניתי על המדרכה בגב הבניין במרכז המסחרי. החניה נעשתה בזהירות מירבית בלי להפריע להולכי הרגל המעטים שהולכים בגב הבניין. החנייה על המדרכה היא פתרון מקובל איפה שיש מצוקת חניה. המדרכה במקום היא רחבה מאוד ולאחר חניה נותר מקום רב להולכי הרגל לעבור בנוחות. המרכז המסחרי השוקק של רמת בית שמש א' ידוע הסובל ממוצקת חנייה קשה במיוחד ביום שישי. יש בידי צילומים של העצומה והכתבות מעיתונות והפורומים.העובדה שאין מספיק מקומות חניה נובעת מתכנון לקוי של העירייה וניתן למצוא חיזוק מאדריכלית העיר הגב' יעל איימן. העייריה גרמה למצב שאין חניה כעת קונסת תושבים שחונים על המדרכה. העירייה הקצתה פתרון חניה על המדרכות כפי שמקובל בת"א וירושלים. מן הראוי שהעירייה תבטל את הדו"ח. עניין נוסף הוא גובה הקנס, לעניות דעתי הלא מלומדת ונסמכת על עיתונאית, הקנס שקיבלתי בסך 500 ₪ הוא גבוה מדי שכן ועדת הכלכלה של הכנסת קובעת שהקנס שחונה על המדרכה יעלה מ 100 ₪ ל- 250 ₪ לרכב שמשאיר מעבר על החניה מה שאני עשיתי.
ברצוני לעלות ספק בדבר חוקיותו של הדו"ח מפנה לכתבתו של בני ברק. לאור הדברים האלו אבקש לבדוק שהאם המינוי של הפקח הוא בר תוקף והאם הדוח הוא בר תוקף. שמו מצוין רק בראשי תיבות.


הכרעת דין

אין מחלוקת כי הנאשמת חנתה על המדרכה בניגוד לחוק.
לא מצאתי בשלל טענותיה ממש. מרשיע אותה במיוחס לה בכתב האישום.

ניתנה והודעה היום כ' תמוז תשע"ב, 10/07/2012 במעמד הנוכחים.

ירון מינטקביץ, שופט

ב"כ המאשימה: הדוח נשוא כתב האישום ניתן כבר בשנת 2011 על פי החוק קיימת תוספת פיגורים בסך 50%. נבקש להטיל על הנאשמת קנס בסך 750 ₪.
הנאשמת: אני בהחלט חושבת שזה לא מוצדק. העניין שהמשפט חל שנה אחרי זה לא בגללי. אני מיד הגשתי תוך 30 יום בקשה למשפט וקיבלתי לפני שנה מכתב שבתאריך הזה יקבע הדיון.

גזר דין

לא מצאתי כל הצדקה לבקשה להישפט.
לנוכח זאת משית על הנאשמת קנס בסך 750 ₪. הקנס ישולם בתוך 30 יום.
זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום כ' תמוז תשע"ב, 10/07/2012 במעמד הנוכחים.

ירון מינטקביץ, שופט


מעורבים
תובע: עיריית בית שמש
נתבע: פיני קורקוס
שופט :
עורכי דין: