ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מיכאל מוקט איילין :

בפני כבוד סגן הנשיאה, השופט אברהם הימן
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
מיכאל מוקט איילין


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד הדס פרידמן
הנאשם וב"כ עו"ד משה קשלס

בית משפט השלום בראשון לציון

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
עובר לדיון התקבל תסקיר ולאחר עיון בו הגענו להסכמה עונשית לפיה נאמץ את המלצות שרות המבחן להטיל על הנאשם מאסר על תנאי על עבירות אלימות והתביעה תבקש כפי המלצת שרות המבחן עונש של קנס והסנגור יבקש להסתפק בהתחייבות.
הנאשם הודה והורשע בעבירת איומים משנת 2009 כאשר הגיע למרפאה באחוזת ראשונים בראשל"צ ואיים על רופאה שהיתה באותה עת במרפאה. הנאשם ללא עבר פלילי. ובאותה עת עולה כי הנאשם סבל מבעיות כמפורט בתסקיר. הוצגו לנו מסמכים על כך שהנאשם מתנדב בכל מיני קבוצות וגורמים במניעת אלימות. יחד עם זאת, לאור חומרת האיום ומיעוט האדם כלפיו הופנו הילדים, יש צורך בענישה מוחשית של קנס במקרה הזה, נבקש להטיל עליו גם עונש של קנס.

ב"כ הנאשם:
מצטרף לדברי חברתי, מגיש לבית המשפט את המסמכים שהצגתי גם בפני התביעה, הנאשם בדרך חדשה בעקבות רצח אחותו על ידי בעלה. לעניין הקנס – אבקש התחייבות, לנאשם חובות רבים.

הנאשם:
אני מסכים. אני פנסיונר של המשטרה, גובה הפנסיה שלי 44 אחוז, יצאתי בפנסיה מוקדמת מחמת התקף לב. מצבי הכלכלי אינו שפיר.


גזר דין

אני מקבל את הסדר הטיעון בהיותו סביר וראוי בנסיבות המקרה והעניין ועל פי כל השיקולים הצריכים לגזר הדין אני קובע כי אלה העונשים שאני משית על הנאשם:

5 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שבמשך שלוש שנים מהיום לא יעבור עבירה שיש עימה מרכיב של אלימות כלפי גוף אדם לרבות איומים.

שרות המבחן המליץ על השתת קנס כעונש מוחשי לנאשם, כשאני בוחן נסיבותיו האישיות של הנאשם וכושרו הכלכלי אני מוצא שבמקרה זה לא יהא זה ראוי להשית על הנאשם קנס.
אני סבור כי ההליך הפלילי שהתקיים כנגד הנאשם היה בו די כדי להמחיש לנאשם המעשה שעשה וחומרתו.

אני מחייב את הנאשם לחתום על התחייבות בסך 2,000 ₪ לפיה יתחייב שבמשך שנתיים מהיום לא יעבור עבירה שיש עימה מרכיב של אלימות כלפי גוף אדם לרבות איומים .
לא יחתום על ההתחייבות ייאסר למשך 7 ימים.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום י"ב תמוז תשע"ב, 02/07/2012 במעמד הנוכחים.

אברהם הימן, סגן נשיא


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מיכאל מוקט איילין
שופט :
עורכי דין: