ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף מזרחי נגד מדינת ישראל :

רע"פ 10960/07

המבקש:
יוסף מזרחי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בשם המבקש: עו"ד בצלאל הוכמן

בבית המשפט העליון

החלטה

1. חבר-הכנסת הרב יוסף בא-גד ביקש להציג את מועמדותו לכנסת ולראשות הממשלה, ולשם כך הוא נזקק לחתימותיהם של אזרחים התומכים בו. מאחר ולא נמצאו די תומכים, זויפו החתימות, והמבקש נמנה על אלה שהסכימו להצהיר כי החתימו בעלי זכות בחירה, אף שידעו כי הצהרה זו אינה אמת. בגין מעשים אלה, הרשיע בית-משפט השלום בפתח-תקווה את המבקש, על-פי הודאתו, בשתי עבירות של שבועת שקר, לפי סעיף 239 לחוק העונשין, התשל"ז-1977. המבקש עתר לבטל את הרשעתו, אולם נוכח העדר המלצה משירות המבחן, החליט בית-משפט השלום להותיר את ההרשעה על כנה. בהמשך, נדון המבקש לארבעה חודשי מאסר ושמונה חודשים מאסר על-תנאי. המבקש ערער על פסק הדין בפני בית המשפט המחוזי, אולם ערעורו נדחה.

2. בבקשה שבפני עותר המבקש ליתן לו רשות לערער. לטענתו, שגה שירות המבחן שעה שלא המליץ על ביטול הרשעתו. כן נטען, כי אם תעמוד ההרשעה על כנה, יאבד המבקש את מקום עבודתו כמשגיח כשרות, וכתוצאה מכך ייגדע מטה לחמו. ועוד נטען, כי העונש שהושת על המבקש אינו הולם את נסיבותיו האישיות, ובהן מחלה קשה ממנה הוא סובל והיותו מפרנסם היחיד של ארבעת ילדיו.

3. דין הבקשה להידחות, באשר אין היא מגלה עילה למתן רשות לערער. רשות זו יוחדה למקרים יוצאי-דופן המעוררים סוגיות, לרוב משפטיות, להן נודעת השלכה על ציבור גדול של מתדיינים (ר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו (3) 123 (1982)). לא כזו היא הבקשה המונחת בפני, אשר יוחדה כל-כולה לנסיבותיו האישיות של המבקש. שתי ערכאות קמא עסקו בכך בהרחבה, ולא מצאתי כי קיימת עילה להביא את עניינו של המבקש לדיון בפני ערכאה שלישית.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, כ"א בטבת התשס"ח (30.12.07).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: יוסף מזרחי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: