ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משטרת ימ"ר חוף נגד אברהם חכים :

בפני כבוד השופט אברהים בולוס
המבקשת
משטרת ימ"ר חוף

נגד

החשוד
אברהם חכים

נוכחים:
ב"כ המבקשת: רס"מ גדעון לביא
ב"כ החשוד: עו"ד ציון שמעון
החשוד: הובא

בית משפט השלום בעכו

פרוטוקול

החוקר:
אני חוזר על הבקשה. מציג לעיון בית המשפט תיק החקירה. מדובר בעבירה חמורה של סחיטה באיומים ועבירות של אלימות ותקיפה. קיימת הצהרת תובע שהוגשה לביהמ"ש בה אנו מבקשים 5 ימים, על מנת להגיש כתב אישום כנגד החשוד. מדובר בתיק מורכב שבו יש חומר רב, מספר ארגזים של חומר חקירה שיועברו ביום א' לפרקליטות. לאחר פעולות שבוצעו גם אתמול וגם בימים האחרונים שחלק מהחומר גם כן צריך לעבור לפרקליט. עניינו של חשוד זה שונה מעניינם של חשודים אחרים שנדונו בתיק. מתוך החשדות של העבירות של חשוד זה עולה עילת מסוכנות שלפיה לא ניתן לשחרר את החשוד לחלופה. אבקש להיעתר לבקשה.

הסניגור:
אני מציג לביהמ"ש החלטת ביהמ"ש בקריות והצהרת תובע. ביהמ"ש המחוזי קבע מפורשות ואני מצטט את החלטת ביהמ"ש אותה הגשתי לביהמ"ש. גם אם מדובר במעצר עד תום ההליכים, ניתן לעוצרו בבית. זה שיש ארגזים על גבי ארגזים זה בסדר, אבל החקירה נסתיימה. מכל החקירה ומכל ארגון הפשיעה ומכל העבירות על תקנות מס הכנסה, הצתות רכבים וכל מה שהיה כאן, במשך שלושת השבועות האחרונים, כולם משוחררים ללא יוצא מן הכלל חוץ מהחשוד שבפנינו. היום מגיעים עם הצהרת תובע ואני מבקש להתייחס אליה, שם מייחסים לו עבירות אלימות. אין לי בעיה כי החשוד ישוחרר בתנאים מגבילים עד להגשת כתב האישום.


החלטה

בפניי בקשה שבגדרה המבקשת עתרה כי אורה על הארכת מעצרו של החשוד למשך 5 ימים. כפי שעולה מהבקשה מיוחס לחשוד השתייכות לארגון פשיעה, סחיטה באיומים, עבירות עפ"י תקנות מס הכנסה, הצתת רכבים ועוד עבירות נוספות.

כתמיכה בבקשה המבקשת אף צירפה הצהרת תובע שבמסגרתה הוצהר כי בכוונת המבקשת להגיש כתב אישום וגם בקשה למעצרו של החשוד עד תום ההליכים נגדו.

שמעתי את טענות הצדדים בהרחבה, גם עיינתי בתיק החקירה בהארכת המעצר הקודמת, ונחה דעתי כי בנסיבות קיים חשד סביר ועוצמה גבוהה הקושר את החשוד למיוחס לו בבקשה.

גם שוכנעתי כי קיימת עילה לכאורה לבקשתה של המבקשת להמשך מעצרו של החשוד עד תום ההליכים נגדו.

אמנם ביהמ"ש מוסמך, בשלב זה של הדיון, להורות על שחרורו של החשוד כחלופה. יחד עם זאת, בנסיבות לא הוצעה ע"י המשיב חלופה כלשהי, לא כל שכן ראויה.

מעבר לכך, אני בדעה כי בשלב זה, לנוכח עוצמתו של החשד והמסוכנות הרבה, לכאורה, הנשקפת מהחשוד יהיה נכון להורות על המשך מעצרו. עניין שחרורו בחלופה ייבחן לעומק בהמשך הדרך.

לאור כל האמור לעיל, אני נעתר לבקשה ומורה על הארכת מעצרו של החשוד עד ליום 6.8.12 שעה 14.00.

ניתנה והודעה היום ט"ו אב תשע"ב, 03/08/2012 במעמד הנוכחים.

אברהים בולוס, שופט


מעורבים
תובע: משטרת ימ"ר חוף
נתבע: אברהם חכים
שופט :
עורכי דין: