ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לריסה פרשין נגד אוניברסיטה חיפה :

כבוד השופט שלמה לבנוני, סגן נשיא

התובעת
לריסה פרשין
ע"י ב"כ עוה"ד אילינה ציפרסון-יסלוביץ

נגד

הנתבעות

  1. אוניברסיטה חיפה
  2. מגדל חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עוה"ד מ.גושן

בית משפט השלום בחיפה

פסק דין

1. התובעת הגישה תובענת נזיקין בגין תאונת עבודה שארעה לה, כנטען, ביום 14.6.06 שעה שהייתה עובדת הנתבעת 1, המבוטחת על ידי הנתבעת 2. הנתבעות התגוננו בפני התביעה תוך כפירה נוקבת בחבות.

2. בהחלטתי מיום 19.12.11 הוריתי לתובעת להגיש תצהיר עדות באשר לנסיבות התאונה וכן חוות דעת רפואית. משלא עשתה כן הוריתי, בהחלטתי מיום 13.2.12, ליתן הסבר לפשר המחדל. או-אז הודיעה ב"כ התובעת כי התובעת ניתקה קשר עם משרדה ואינה משתפת פעולה ואין לה אפשרות לקיים את החלטת בית המשפט. משאלו היו פני הדברים עתר ב"כ הנתבעות לדחות התביעה, לא רק משום העדר חבות אלא משום זניחתה של התביעה. הוא עתר לחייב בהוצאות ולדחות את התביעה. לחילופין הוא עתר להתנות את חידוש התביעה, ככל שתימחק, בתשלום ההוצאות האמורות. בהודעתה האחרונה מציינת ב"כ התובעת כי התובעת עזבה את הארץ. היא מבקשת למחוק התביעה ללא חיוב בהוצאות ואף להורות על החזר אגרה.

3. אין ספק כי התנהלותה של התובעת חמורה ביותר. לאור זאת עתירתה של ב"כ התובעת מיום 1.8.12 למחוק התביעה ללא צו להוצאות, ואף להורות על החזרת אגרה, גובלת בעזות מצח. אכן, כך אין לי אלא להניח, סבורה ב"כ התובעת שהתובעת רשאית, כל אימת שעולה הרצון מלפניה, להגיש תביעה לבית המשפט, לנתק קשר עם באת-כוחה, לא לקיים את החלטות בית המשפט, להסתלק מן התביעה אך לשוב ולחדשה אי-שם "בזמנה החופשי", כך סתם, ללא כל חיוב. משל הנתבעות לא נאלצו לשכור משרד פרקליטים ולהשקיע עלויות בהגנתן. לא זו בלבד שבנסיבות אלו אין בדעתי לשקול להורות על החזר אגרה, לא מן הנמנע כי בהמשך הדרך, כפי שיבואר, אחייב בהוצאות לאוצר המדינה.

4. אין בדעתי לחסום דרכה של התובעת להגיש תביעתה מחדש, ככל שהדבר יהא אפשרי על פי כל דין, ומשום כך בדעתי למחוק ולא לדחות את התביעה. בדעתי לחייב את התובעת בתשלום הוצאות, בהתאם לאומדנו ותחשיבו של ב"כ הנתבעות העולה לסך של 9,312 ₪. בדעתי להורות כי חידוש התביעה יהא מותנה בראיה להנחת דעתי שהוצאות אלו, כפי שיפורטו להלן, תשולמנה לידיו הנאמנות של ב"כ הנתבעות. ככל שבהמשך הדרך, לעת חידוש התביעה, תמשיך התובעת בדרכי היתממות, התחמקות והתנהלות נפסדת, כפי שעשתה עד כה, אחייב בהוצאות הולמות נוספות הן לזכות הנתבעות והן לזכות אוצר המדינה.

5. לפיכך הנני מוחק את התביעה.

הנני מחייב את התובעת לשלם לנתבעות הוצאות ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 9,312 ₪ בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כדין מיום 6.6.12 ועד מועד התשלום המלא בפועל, אשר ישולמו לידיו הנאמנות של ב"כ הנתבעות תוך 30 יום מיום המצאת פסק דיני זה, כאשר פגרת בית המשפט לא תקטע את מירוץ המועדים האמור.

6. המזכירות תמציא עותק מפסק דיני לב"כ הצדדים.

ניתן היום, ט"ו אב תשע"ב, 03 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לריסה פרשין
נתבע: אוניברסיטה חיפה
שופט :
עורכי דין: