ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ביתן ספרק-סחר (1980) בע"מ נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט אהרן האוזרמן

המבקשת

ביתן ספרק-סחר (1980) בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אורן גלעדי

נגד
המשיבה
מדינת ישראל
ע"י ב"כ יחידת התביעות משרד התחבורה

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב - יפו

החלטה

בפני בקשה להחזרת מוצרים שנתפסו ע"י המשיבה מכח סמכותה על פי הוראת סעיף 30(א)(2) לחוק הפיקוח על מוצרים ושרותים, שעניינה החזרת 12 חלקי חילוף לרכב שנתפסו ע"י המשיבה.

המוצגים נתפסו ביום 08.11.10, כתב אישום בגינם שהוגש כשנה אחר כך נמחק בהסכמת הצדדים, והמחיקה אושרה בידי ביהמ"ש (בהחלטת כבוד הש' איילה גזית) ביום 05.04.12.

ממכתבו של נציג המשיבה עו"ד טוביאס, מיום 20.06.12 (נספח י' לבקשה), למדתי כי המשיבה מסרבת בשלב זה להשיב 4 מוצרים מתוך ה-12 שבידה ומבקשת להשמידם.

לאור הסכמת המשיבה כאמור, אני מורה כי כל המוצגים פרט ל-4 המוצרים המפורטים במכתב (נספח י') יוחזרו לאלתר לידי המבקשת, לאחר שהמבקשת תסמן את המוצרים בהדבקת תוויות מתאימות עליהן, בהתאם לדרישת הרשות והכללים הנהוגים. אני מורה כי המשיבה תדווח בתוך 14 ימים לביהמ"ש על החזרת המוצרים.

לגבי 4 המוצרים הנותרים, אני מורה בשלב זה כי המשיבה תנמק בכתב – אלו עבירות בוצעו לכאורה לטענתה במוצרים, מדוע לא ניתן לתקן את הנעשה באמצעים סבירים, מה תכלית החזקת המוצרים בידיה (ללא צו בימ"ש) ומדוע לא יוחזרו המוצרים למבקשת, לאחר שכתב האישום נמחק.

אני מורה כי המוצרים כאמור ישמרו במצבם כפי שהם בידי המשיבה, ולא יועברו לגריתה וזאת עד להחלטה אחרת.

המשיבה תעביר תגובתה בכתב כאמור לבקשה, לביהמ"ש לא יאוחר מיום 02.09.12 (זאת בהתחשב בפגרת בתיהמ"ש ובהשבתת מערכת נט-המשפט בחודש אוגוסט).

מזכירות תקבע תזכורת פנימית (ללא הצדדים) ליום 02.09.12.

ניתנה היום, ט"ו אב תשע"ב, 03 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ביתן ספרק-סחר )1980( בע"מ
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: