ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ר.יו החברה המרכזית להפצות רכב בע"מ נגד א.נ תיווך והשקעות בע"מ :

0129844129


בפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

מבקשים

א.נ תיווך והשקעות בע"מ

נגד

משיבים

ר.יו החברה המרכזית להפצות רכב בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

החלטה

כהכנה לקראת דיון שקבוע בפניי בתיק זה (דיון ביום 23.9.12 בשעה 09.30), בהתנגדות לביצוע שטר, ראיתי כי המתנגד מעלה טענה של היעדר סמכות שיפוט מקומית לבית משפט זה. סבורני כי בנסיבות וכדי לייעל הדברים ואולי אף כדי לחסוך את קיום הדיון (במידה שהמשיב מסכים לטענה או במידה שייקבע שיש לקבל הטענה), ראוי לקבל תגובה מהירה בכתב של המשיב לטענה.
אבקש אפוא מהמשיב להגיב לטענה בתוך 3 ימים מיום קבלת החלטתי זו.
מובהר, כי אין בהחלטתי זו כדי לקבוע שהטענה/הבקשה בעניין הסמכות המקומית תוכרע בטרם מועד הדיון, כי ודאי שאין בהחלטתי זו משום חיווי דעה לגופה של הטענה/הבקשה בנושא הסמכות המקומית וכי, כל עוד אין החלטה אחרת, הדיון הנ"ל מתקיים כסדרו ובמועדו ועל כל מי שחייבים להתייצב אליו להתייצב אליו.
אני מוצא לנכון להפנות את תשומת לב הצדדים להלכה עקרונית שנקבעה ב-בר"ע (מחוזי ירושלים) 611/05 בן זקן נ' בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ (לא פורסם, 14.4.05), לפיה "כשמדובר בשיק, המקום שנועד לביצועו הוא מקום עסקו או מקום מגוריו של הנמשך (סעיף 3(ד)(3) לפקודת השטרות [נוסח חדש]; י' זוסמן, סדרי הדין האזרחי, מהדורה שביעית, 1995, סעיף 59, בעמ' 76)" ולפיה כאשר תיק הוצל"פ לביצוע שטר נפתח נגד מס' חייבים/נתבעים, די בכך שלביהמ"ש אליו הועבר הדיון בהתנגדות יש סמכות מקומית לגבי אחד החייבים/הנתבעים בלבד כדי להקנות לו סמכות מקומית, אפילו שאר החייבים/הנתבעים כלל לא הגישו התנגדות.

המזכירות מתבקשת לשלוח החלטתי זו, בפקס ידני, לב"כ שני הצדדים.

ניתנה היום, ט"ו אב תשע"ב, 03 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ר.יו החברה המרכזית להפצות רכב בע"מ
נתבע: א.נ תיווך והשקעות בע"מ
שופט :
עורכי דין: