ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מועץ נגד מועץ :

1

בתי המשפט

בית משפט השלום תל אביב-יפו

הפ 200702/08

בפני:

כב' השופט אהוד שוורץ

תאריך:

23/11/2008

בעניין:

1 . מועלם זהבית

2 . מועלם אבי

מבקשים

נ ג ד

1 . מועלם דוד

2 . סלח מרדכי אברהם

3 . כרמי רינה

4 . שיראזי חביבה

5 . איברב אברהם

6 . סברי באבי

7 . עובדה יעקב

8 . בקשי רותי

9 . רביע חיים

משיבים


פ ס ק ֿ ד י ן

זו תביעה לפסק דין הצהרתי לעניין בעלות המבקשים במיטלטלין שפורטו בבקשה, שנמצאים בבית המבקשים ברחוב בן פורת 12 אור יהודה, הצו נדרש נוכח הליכי הוצל"פ שננקטים בכתובת המבקשים בגין חובות המשיב 1 שחייב כספים למשיבים הנוספים.

לפי הבקשה המבקשים בעלי הנכס וכן בעלי הציוד שבמקום, מכח רכישתו וכן מכח מתנות שהתקבלו מאחיו של המבקש 1.

לדיון התייצב אחד הנושים שהתנגד לבקשה, בחקירה נגדית של המבקש התברר כי החייב הינו אביו שהיה בעל הדירה עד סוף שנת 2004, הדירה נמכרה על ידי האב למבקש כאשר המימון באמצעות משכנתא וכן סילוק חוב של החייב לרשויות מס בפרישה בתשלומים. כן עלה שהאב גר בדירה במשך 20 שנה ומאז גר אצל המבקש תקופות ארוכות, וכן עובר בין 8 ילדיו וגר גם אצלם תקופה ארוכה.

המשיב טוען לדחיית הבקשה בקשר לפריטים שלגביהם צורפו קבלות שלא על שם המבקשים, ומציין שבהנחה שמדובר באחיו של המבקש, לא הובאה הראייה הטובה בעניין, ב"כ המבקש מציין כי צורפה קבלה עיקרית על שם המבקשים לגבי פריטים נוספים, אכן נרכשו על ידי אחיו של המבקש. לגבי המשיבים שלא התייצבו עותר לפסיקה בהעדר הופעה והתנגדות.

לאחר עיון בחומר שבתיק אני מחליט לקבל הבקשה לגבי כל המשיבים שלא התייצבו ולא טענו בעניין ,וללא צו להוצאות.

לגבי המשיב 9 שהתייצב והתנגד לבקשה, אני מחליט שהבקשה לגביו תתקבל אף היא, ואולם קבלתה במלואה מותנית בתשלום בסך 4,000 ₪ למשיב זה ובתוך 30 יום מקבלת המבקש פסק הדין, נוכח החקירה עולה שהיה מקום לפרט יותר וכאשר מדובר בסעד מן היושר את העובדה שהאב החייב הוא זה שמכר את הנכס למבקש לפני שנים מועטות, וכן מכר לו פרטי ציוד מוסך, וכן השאיר במקום לכל הפחות מספר פרטי ריהוט ישנים, וכן לתמוך הטענה, בעניין הציוד החשמלי שניתן במתנה על ידי אח/ים בתצהיר או אסמכתא כל שהיא מטעם האח/ים, ובנוסף להמצאות המיטלטלין בכתובת המבקש. על מנת למנוע הוצאות והליכים נוספים בעניין בין הצדדים שהתייצבו, נקבע סכום כספי לפי שיקול דעתי שבתשלומו יהיה לרפא את הקשיים לעיל.

במידה והסך 4,000 ₪ לא ישולם במועד תחשב הבקשה לגבי הפריטים שבחשבונית מס 4779
ו-100092 כנדחית. התצהיר בו מפורטים הפריטים מסומן על ידי לזיהוי מ/1 והחשבוניות לעיל מ/2 ו-מ/3. אין מקום לצו להוצאות נוספות, גם ביחס לצדדים אלו.

המזכירות תשלח פסק הדין למשיבים.

ניתן היום, כ"ה בחשון, תשס"ט (23 בנובמבר 2008), בהעדר הצדדים.

אהוד שוורץ, שופט