ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אבו זגילה אדם :

34200622701


בפני כבוד סגן הנשיא דוד לנדסמן

מבקשים

אבו זגילה אדם

נגד

משיבים

מדינת ישראל

בית משפט השלום לתעבורה בבאר שבע

החלטה

בפני בקשה לביטול פסה"ד שניתן בהיעדר ועיכוב ריצוי העונש שהוגשה ביום 12/07/12.

ביום 03/07/12, גזרתי את דינו של המבקש בהיעדר והטלתי עליו קנס על סך 2000 ₪, 28 חודשי פסילה מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה בניכוי 30 ימי פסילה מנהלית ו-5 חודשי פסילה על תנאי לתקופה של 3 שנים.

ב"כ המבקש הגיש בקשה דחופה לביטול פסה"ד ולעיכוב ריצוי העונש, תוך שהוא מציג סיבה לאי התייצבותו של המבקש בדיון. לטענת ב"כ המבקש, בשל תקלה משרדית ובתום לב לא נרשם התיק האמור ביומנו על אף שבאותו יום התייצב ב"כ המבקש בתיקים נוספים בפניי. ב"כ המבקש הביע התנצלותו על שאירע וציין כי בשל עומס עבודה נשמט הדבר ממנו.

יחד עם זאת, ציין ב"כ המבקש כי מדובר בתיק שכרות שטרם צולם חומר הראיות ובכל מקרה היתה בכוונתו לבקש דחיית הדיון לצורך צילום חומר הראיות.

באשר לעונש שהוטל על המבקש, טוען ב"כ המבקש כי העונש לצד העובדה שהמבקש טרם קיבל יומו בבית המשפט, מקים עילה לעיוות דין שלא באשמתו של המבקש.

ב"כ המשיבה הביע התנגדותו לביטול פס"ד שניתן בהיעדר, שכן ידועה ההלכה לפיה, טעות ביומן עורך דין, אינה מהווה עילה אשר בגינה יש להיעתר לבקשה אשר בעניינינו. לשיטת ב"כ המשיבה, המבקש זומן כדין והלה בחר שלא להגיע לדיון. כמו כן, המבקש אינו מעלה כל טעם אשר בגינו יש להיעתר לבקשה.

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים, סבור אני כי לאור העונש שהטלתי על המבקש במסגרת פסה"ד שנתתי בהיעדר, אי פתיחת שערי בית המשפט בפני המבקש אשר תמנע ממנו להציג את קו הגנתו, עלולה לגרום לעיוות דין.

יתרה מזאת, אומנם הסיבה אותה הציג ב"כ המבקש לאי התייצבותו לדיון, אינה עומדת במבחנים שהציבה הפסיקה בכל הקשור לתקלות/טעויות הנעשות על ידי עורכי דין, שוכנעתי כי התקלה קרתה בתום לב והראיה לכך היא שב"כ המבקש הופיע בפניי, ביום הדיון בתיקים אחרים שנקבעו לו.

6. משכך, נחה דעתי כי יש מקום לקבל את בקשתו של המבקש וליתן לו יומו בבית המשפט.
לכן, אני מורה על ביטול פסה"ד וקובע התיק למענה ליום 23/10/12 שעה: 09:00.

מזכירות בית המשפט תשלח עותק החלטה זאת לצדדים וכן תדאג לזמן את הצדדים לדיון האמור.

ניתנה היום, י"ד אב תשע"ב, 02 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אבו זגילה אדם
שופט :
עורכי דין: