ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ח'רבאוי(אסיר) :

בפני כבוד השופט אברהים בולוס
המבקשת:
מדינת ישראל

נגד

המשיב:
סלים ח'רבאוי (אסיר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת – מר אמל סעד
המשיב – הובא
הסניגור – עו"ד אביב רונן, ס. ציבורי
עו"ד אמיר כבישי

בית משפט השלום לתעבורה בעכו

פרוטוקול

הסניגור:
הנאשם פנה לסניגור פרטי. אבקש לשחרר את הסנגוריה הציבורית מייצוג הנאשם בתיק זה.


החלטה
הנני מורה על שחרור הסנגוריה הציבורית מייצוג הנאשם בתיק זה.

ניתנה והודעה היום י"ג אב תשע"ב, 01/08/2012 במעמד הנוכחים.

אברהים בולוס, שופט

עו"ד כבישי:
אני מאשר שקבלתי מחברי את מלוא התיעוד הרלוונטי.
רק עתה קבלתי את הייצוג. אבקש דחיה עד ליום א', אני אנסה לבוא בדברים עם המאשימה, היה ולא נצליח נטען לעניין הבקשה ביום א'. אבקש לטעון לחלופת מעצר, התכוונתי לדחות את הדיון בתיק העיקרי. אין מחלוקת לגבי ראיות לכאורה. גם אין מחלוקת לגבי קיומה של מסוכנות, אנו נדון רק לעניין החלופה.

ב"כ המבקשת:
חוזר על הבקשה. אדגיש שמחומר החקירה עולה כי אין זו נהיגה חד פעמית, מעדות הנוסע מפנה לשורה 9 מר מג'די חשאן, אומר שהם מתחלקים בנסיעה שבוע שבוע לעבודה, הדברים ברורים שלא מדובר במקרה יחיד. ראיות מוצדקות שהוא נהג, יש צילום וידיאו נוסף להודאתו, לאור חומרת העבירות, אבקש להיעתר לבקשה ולהשאירו במעצר עד תום ההליכים.

עו"ד כבישי:
באשר לחלופת למעצר, מדובר בחור צעיר שיש לו ילד בן 6 חודשים. עדות הנוסע אי אפשר לאמתו ואין לי כל עניין לחקרו. חלופה למעצר בתנאים מגבילים או אצל הוריו בהשגחת הוריו או אצל דודיו בכפר ירכא שגם אשתו יכולה לפקח עליו ולשהות בבית דודיה.
אין חשש לשיבוש הליכי חקירה אם המשיב ישוחרר, לא יועיל למשטרה להמשיך חקירות כדי לגבש כתב אישום אשר כבר הוגש. לכן אבקש לשחררו או בערבות עצמית או בתנאים מגבילים.


החלטה
בפני בקשה שבגדרה עתרה המבקשת כי אורה על הארכת מעצרו של המשיב עד תום ההליכים נגדו.

בד בבד עם הגשת הבקשה, הוגש גם כתב אישום שבגדרו המבקשת גוללה את העובדות והעבירות אותן היא מייחסת למשיב.
כפי שעולה מכתב האישום, בתאריך 29/7/12, בשעה 15:50 או בסמוך לכך, הנאשם נהג רכב פרטי מסוג רנו מגאן, זאת בכביש הגישה לכפר ירכא. תוך כדי נהיגתו, המשיב נעצר על ידי שוטרי ימ"ר סמוך לכניסה לכפר. עוד נטען בכתב האישום, כי באותה עת, הנאשם נהג ברכב הנ"ל שהוא פסול מנהיגה וביודעו זאת.
עוד חשוב לציין, כי בעניין המשיב ניתן גזר דין ביום 14/12/09 במסגרת תיק ת"ד 10951-02 וזאת לאחר שהורשע בגרימת מוות ברשלנות ובהפקרת פצוע.

במסגרת גזר הדין, הוטלו על המשיב העונשים שלהלן: 12 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וגם המשיב נפסל מלקבל או מלהחזיק רשיון נהיגה לתקופה של 10 שנים בניכוי פסילה מנהלית.

אף על פי כן ולמרות שגזר דין זה הודע למשיב הוא בחר כאמור, כפי שנטען בכתב האישום ובבקשה, לנהוג ברכב.

באשר לבקשה המונחת בפניי, אקדים ואומר כי לא קיימת מחלוקת כלשהי לעניין קיומן של ראיות לכאורה, גם לא באשר למסוכנות הנשקפת מאת המשיב. ב"כ במסגרת טיעוניו בפניי הודה מפורשות כי קיימות ראיות לכאורה האוצרות בחובן הפוטנציאלי סביר להרשעה עתידית כן הודה כי מהמשיב נשקפת מסוכנות. את טיעוניו בא כוח המשיב מיקד לעניין חלופת המעצר. הוא הציע 2 חלופות האחת בבית הוריו בכפר ג'וליס והשניה מעצר בית מלא בבית דודיו שבכפר ירכא.

המבקשת חזרה בטיעוניה על בקשה ועתרה כי אורה על הארכת מעצרו של המשיב עד תום ההליכים כנגדו, בהדגישה את התנהלותו והתנהגותו של המשיב, כן המסוכנות הממשית הנשקפת ממנו.

לאחר שנתתי דעתי לטיעוני הצדדים, גם עיינתי בבקשה ובכתב האישום, אני בדעה כי נכון תחילה ולפני מתן החלטה לעניין שחרורו או אי שחרורו של המשיב לחלופת מעצר, להיוועץ עם שירות המבחן. בנסיבותיו של מקרה מיוחד זה, נכון יהא לקבל תחילה תסקיר מבחן שבגדרו תבוא התייחסות ברמת מסוכנותו של המשיב, לחלופות המוצעות להתאמת המפקחים המוצעים.

למסקנתי זו הגעתי, בהיותי ער לכך שעסקינן בעבירות תעבורה , יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי עבירות תעבורה שמצביעות על התנהגות חריגה וקיצונית מצד המשיב ולרבות התנערות מאחריות, קיומו של עבר תעבורתי עשיר ביחוד באשר להפקרת נפגעים מחייב לפני מתן החלטה, הזמנת תסקיר מבחן.

לאור כל האמור לעיל, עניינו של המשיב יובא בפני שירותי המבחן אשר יתבקשו להגיש תסקיר לעניין הבקשה המונחת בפני, תוך בחינת שאלת השחרור בחלופה.

דוחה ליום 27/8/12, שעה 9:30 בפני שופט תורן.

המשיב ישאר במעצר עד למתן החלטה אחרת בעניינו.
המשיב יובא באמצעות שב"ס.

המזכירות וגם הסניגור ימציאו החלטה זו לשירות המבחן.

ניתנה והודעה היום י"ג אב תשע"ב, 01/08/2012 במעמד הנוכחים.

אברהים בולוס, שופט
ד. רוטפלד
3


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ח'רבאוי(אסיר)
שופט :
עורכי דין: