ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קרית יהודית - פארק תעשיתי בעמ נגד אירועים בלבן בע"מ :


בפני כבוד השופט אדם אור

המבקשים:

  1. אירועים בלבן בע"מ
  2. הרודיון רויאלתי ארועים בגן בע"מ
  3. שלמה אביטן
  4. שאול אביטן

נגד

המשיבות (התובעות):

  1. קרית יהודית - פארק תעשיתי בעמ
  2. טרום רז דרום בע"מ

בית משפט השלום בבאר שבע

החלטה

בפניי בקשה לאיחוד תובענות מכוח תקנה 520 לתקנות סדר דין אזרחי. הנימוק העיקרי לבקשה נטוע בטענה כי התובעת הגישה תביעה נוספת נגד קיסר מרכז אירועים באר שבע בע"מ, כאשר טענות ההגנה של הנתבעות בשני ההליכים דומות ונסמכות עם טענות עובדתיות זהות.
התובעת מתנגדת לבקשה. בתגובתה ציינה התובעת כי עיון בבקשה לאיחוד תיקים אינה מעלה זיקה בין הנתבעים כאן לבין הנתבעים בתיק ת.א 6080-04-12. מדובר בשתי תובענות נפרדות שיש לברר כל אחת מהם לפי הטענות העולות בה. בתשובה לתגובת התובעת, חזרו הנתבעים על הנימוקים שהועלו בבקשתם המקורית.
לאחר עיון בבקשה, בתגובה לבקשה ובתשובה לתגובה לבקשה, לא מצאתי מקום להיעתר לבקשה לאיחוד תובענות מנימוקי התובעת. כתב התביעה הוא המגדיר את יריעת המחלוקת והתובעת בחרה לתבוע בנפרד בתי התובענות. גם אם חלק מהעובדות דומות בשתי התובעות, הרי שהליך של פינוי מושכר אמור להיות הליך מהיר ויעיל, וכאשר עולה טענה כי הנתבעים הפרו את ההסכם ואותה יש לברר בכל הליך בנפרד, על פי הראיות לגבי אותו מושכר.
כמובן שייתכן ויתברר, לאחר הדיון בתביעה האחרת, כי ההחלטה שתתקבל שם, משליכה גם על התביעה דנן, אולם מדובר בהשלכה עקיפה בלבד.
בנסיבות העניין, קובע להוכחות ליום 6.12.12 שעה 13:00.
הצדדים יזמנו את כל עדיהם.
לאחר הדיון בתביעה האחרת, מוצע לצדדים לבוא בדברים כדי לחסוך שמיעת ההוכחות בתיק זה. הצדדים יודיעו לבית המשפט בהקדם אם הגיעו להסכמה כוללת, או לחלופין להסכמה דיונית.

ניתנה היום, י"ג אב תשע"ב, 01 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קרית יהודית - פארק תעשיתי בעמ
נתבע: אירועים בלבן בע"מ
שופט :
עורכי דין: