ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלי שינה נגד טרופיקל פיש שיראל (1989) בע"מ :

בפני כבוד השופט דוד גדול

תובעת

שלי שינה

נגד

נתבעת

טרופיקל פיש שיראל (1989) בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בכפר סבא

פסק דין

התובעת הזמינה מאת הנתבעת מזרקת נוי לאירוע החתונה של אחותה אשר התקיימה בתאריך 5.10.11 במרכז הקונגרסים אווניו לאחר משא ומתן בין הצדדים טרם השכרת המזרקה, נסגרה עסקה בה הוזמנה מזרקה בסך 3,500 ₪. העסקה כללה הובלה, התקנה ופירוק.
בכתב התביעה, עותרת התובעת כי הנתבעת תחוייב לשלם לה סך כולל של 20,000 ₪ בגין עוגמת נפש.
התובעת מספרת כי מתקינים מטעם הנתבעת הגיעו לאולם האירועים בצהרי יום האירוע והתקינו את המזרקה. קצין הבטיחות של האולם, הגיע בשעה 18:30, וביקש מהמתקינים אישור בדבר תקינותה של המזרקה. אישור שכזה לא היה בידם. מכאן, החלה מסכת של טלפונים רבים בין התובעת, הנתבעת, והאולם על מנת לנסות להשיג אישור שכזה כחצי שעה לפני תחילת האירוע. משלא הומצא אישור, מנהל הבטיחות מטעם האולם ביקש לפנות את המזרקה.
הנתבעת, הציגה כי קיים אישור מכון תקנים למוצר, וכן טענה כי המוצר הותקן מספר רב של פעמים באולמי שמחות שונים. הנתבעת מציינת כי המזרקה פורקה על פי בקשתה של הכלה עצמה, אחות התובעת, מאחר ולא התאימה בצבעים לאופי האירוע. עפ"י סיכום מראש בין התובעת לנתבעת, על הנתבעת היה לדאוג לעיטוף המזרקה בבד לבן, וזה לא נעשה.
התובעת מציינת כי מנהל הנתבעת, אדם בשם שחר, התבקש להגיע לפגישת ספקים שנערכה לפני האירוע, פגישה אשר הייתה יכולה אולי לפתור את סוגית אישור התקן מראש, אך זה לא יכל היה להגיע באותו מועד.
התובעת ציינה כי המזרקה פעלה באופן שעלול לסכן את האורחים, מאחר ומים הותזו כלפי חוץ וכן כבלי חשמל נמשכו על הרצפה. הנתבעת בתגובה ציינה כי המתקינים מטעמה ביצעו את כל ההתקנות והבדיקות כבר בשעות הצהריים של אותו יום, והמזרקה עבדה באופן תקין.
התובעת מציינת את עוגמת הנפש אשר נגרמה לה ולמשפחתה בשעות תחילת האירוע, מאחר ונאלצו להתמודד עם המזרקה ולא התפנו להכנות האחרות.
לבסוף, ציינה הנתבעת כי הביעה רצון להגיע להסדר עם התובעת ולהחזיר לה סכום של 1,000 ₪ מהסכום שנקבע בין הצדדים על העבודה.
במחלוקת זו בין הצדדים, נראה לי כי היה על התובעת לתאם עם אולם האירועים את נושא המזרקה מבעוד מועד, כפי שהתחייבה לעשות כן, שאלת תקינותה של המזרקה הייתה יכולה לבוא כך על פתרונה בצורה מסודרת ולא כחצי שעה טרם תחילת האירוע המשמח. כמו כן, היה על הנתבעת להצטייד באישור בטיחות ותקן למוצר לפי דרישה. משכך, אני קובע כי על הנתבעת להשיב לתובעת סך של 1,500 ₪ כפיצוי על התנהלותם. סכום זה ישולם עד ליום 5.9.12 שאם לא כן יתלוו לו ריבית והפרשי הצמדה מהיום ועד ליום התשלום בפועל.
נוכח התוצאה אליה הגעתי, יישא כל צד בהוצאותיו.

ניתן היום, יד' אב תשע"ב, 2 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלי שינה
נתבע: טרופיקל פיש שיראל )1989( בע"מ
שופט :
עורכי דין: