ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילן בנימין נגד כלי קל בע"מ :

בית דין אזורי לעבודה בירושלים

בפני השופטת דיתה פרוז'ינין – נשיאה

אילן בנימין
התובע

ע"י ב"כ עו"ד קרן בר יהודה

נ ג ד

1.כלי קל בע"מ
2.דני בנימין
הנתבעים

ע"י ב"כ עו"ד משה בן שימול

החלטה

1. לפני בקשת הנתבעים להורות על מחיקתו של הנתבע 2 מכתב התביעה. לטענתם, כפי שאף עולה מסעיף 1 לכתב התביעה, מעסיקתו היחידה של התובע היתה הנתבעת 1. מכאן שיחסי עובד- מעביד התקיימו בין התובע לנתבעת 1 בלבד. כמו כן הנתבעת 1 הינה אישיות משפטית נפרדת מבעלי מניותיה והתובע לא הוכיח עילה להרמת מסך ההתאגדות.

2. התובע טוען כי הנתבעת 1 הינה חברת יחיד וכי קיימת זהות בין התנהלות החברה לבין בעל מניותיה, אשר אף נגדו קיימות לתובע עילות תביעה באופן אישי (סעיף 21 לכתב התביעה). כמו כן אחריותו של בעל מניות משתרעת על מחדלים שביצעה החברה שבבעלותו. עוד טוען התובע כי בטרם יוחלט על מחיקת הנתבע 2 על הסף יש מקום לאפשר שמיעת טענות וראיות בעניין אחריותו האישית.

3. הלכה היא כי:
"מחיקת נתבע מכתב התביעה בטרם התבררה התביעה אינה נעשית כדבר שבשגרה. במקרה זה כתב התביעה מפנה כלפי המערער מס' 1 טענות הנוגעות אליו באופן אישי (למשל – סעיפים 5.5.6 ו-91 – 9.6 לכתב התביעה), ואין הצדקה בשלב זה להוציאו מתמונת הדיון רק בשל כך שהמעסיק של המשיב היה המועדון בלבד" (עע (ארצי) 791/05 דורון כץ ואח' נגד רועי ספיר, ניתן ביום 04/05/2006)

כך גם בענייננו. התובע העלה טענות הן נגד הנתבעת 1 והן נגד הנתבע 2 (ראו למשל בסעיפים 9 ו- 21 לכתב התביעה). לפיכך, מקובלת עלי טענת התובע כי בטרם יחליט בית הדין האם יש מקום לחייב את הנתבע 2 באופן אישי, אם לאו, יש לאפשר לתובע להוכיח את טענותיו בדבר האחריות האישית של הנתבע 2 לה הוא טוען. הטענה לקיומה של עילה המצדיקה הרמת מסך תתברר במסגרת שמיעת ראיות הצדדים.

4. נוכח האמור, הבקשה למחיקת הנתבע 2 נדחית.
הוצאות הבקשה יובאו בחשבון בתום ההליך ובהתאם לתוצאה.

ניתנה היום, יד' אב תשע"ב, 2 באוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אילן בנימין
נתבע: כלי קל בע"מ
שופט :
עורכי דין: