ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גיא שמיר נגד משרד הרווחה והשירותים החברתיים- המשרד הראשי :


בפני כבוד השופט אברהם אליקים

מבקש

1.מדינת ישראל -משרד הרווחה והשירותים החברתיים

נגד

משיב

גיא שמיר

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

פסק דין

לאחר עיון בבקשה ובתגובת המשיב אני מורה על מחיקת העתירה בשל העדר סמכות מקומית, הגורם הממונה להשיב לשאלות שהעלה העותר ואשר נתן החלטה בבקשתו של העותר נמצא בירושלים ולא במקרה ציין העותר בכותרת עתירתו כי כתובת המשיב בירושלים. בנסיבות אלו חלה תקנה 2 לתקנות בתי משפט לענינים מינהליים (סדרי דין) התשס"א-2000.

לא מצאתי לנכון להעביר הדיון בתיק אלא להורות על מחיקת העתירה, משום שהעתירה במתכונתה הנוכחית אינה בשלה לדיון. לאחר הגשת העתירה ניתנה ביום 25.7.12 החלטת הממונה ומן הראוי כי העותר ינסח עתירתו בהתאם לאותה החלטה וזאת בנוסף לעובדה כי העתירה אינה נתמכת בתצהיר וטרם הוכרעה בקשת העותר לפטור מאגרה. אבהיר כי דיון בשאלת פטור מאגרה כרוך גם בבחינת עילת העתירה ומשצפוי שינוי בנוסח העתירה, יש לקיים הדיון בפטור רק לאחר הגשת העתירה במתכונתה העדכנית.
אם לכך אוסיף כי העותר חוזר בתגובתו על בקשה לקיום דיון בהקדם, הרי שהעותר יוכל לקצר הזמנים בדרך של הגשת עתירה מוקדם ככל שירצה, תוך התייחסות להחלטה מיום 25.7.12 ולאחר שיצרף תצהיר כמצוות התקנות.
לסיכום- העתירה נמחקת ללא צו להוצאות ובנסיבות אלו אין לחייב העותר בתשלום אגרה כל שהיא. במידה והעותר עומד על קבלת פטור מאגרה, יתכבד ויגיש בקשה מתאימה ביחד עם עתירתו החדשה, הבקשה תוגש לפורום המוסמך מבחינת סמכות מקומית.

ניתן היום, י"ד אב תשע"ב, 02 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גיא שמיר
נתבע: משרד הרווחה והשירותים החברתיים- המשרד הראשי
שופט :
עורכי דין: