ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זהבית קוזלוביץ נגד BUY2 הדרום (מבית שידורי קשת בע"מ ו- :

בפני כבוד השופט דוד גדול

תובעת

זהבית קוזלוביץ

נגד

נתבעת

נטקס ניו מדיה בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בכפר סבא

פסק דין

התובעת עותרת מביהמ"ש לחייב את הנתבעת בפיצויים לדוגמא לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ"ב-1982, בסך 16,000 ₪ בגין 16 דברי פרסום אשר נשלחו אליה באמצעות דואר אלקטרוני, וזאת למרות שהתובעת הודיעה על סירובה לקבל דברי פרסום ודרשה להסיר שמה מרשימת התפוצה של הנתבעת.
עפ"י תיאור התובעת, הודעת הסירוב נשלחה ביום 20.6.11 ואף התקבל אצלה מייל המאשר קבלת ההודעה והוצאה מרשימת התפוצה. במשך הימים שלאחר מכן, ועד לתאריך 13.7.11 התקבלו 16 פריטי פרסומת יומית.
הנתבעים מתארים כי בעת ההרשמה לאתר, על המתקשר לציין אזור גיאוגרפי לקבלת דילים יומיים, כאשר כל אזור גיאוגרפי מנהל רשימת תפוצה נפרדת. ביום 27.3.11 נרשמה התובעת לשתי רשימות תפוצה – רשימת המרכז ורשימת הדרום. בעת דרישת ההסרה מרשימת התפוצה, יש לציין את איזור הרישום הגיאוגרפי ממנו מעוניינים להסיר שם. לשון ההודעה: "אם ברצונך להסיר את עצמך מרשימת התפוצה של buy2 (אזור הרישום) לחץ כאן". הודעת ההסרה הנ"ל מופיע בכל דיוור שנשלח ע"י הנתבעים לכל הגולשים הרשומים ברשימות התפוצה שלה.
עפ"י הנתבעת, במשך כ-3 חודשים קיבלה התובעת דילים יומיים משני אזורי התפוצה אליהם נרשמה. ביום 20.6.11 הסירה עצמה התובעת מרשימת התפוצה של אזור המרכז בלבד ועל כך קיבלה אישור אוטומטי. רק לאחר למעלה מ-3 שבועות, ביום 14.7.11, הסירה התובעת את כתובת הדוא"ל שלה גם מרשימת התפוצה של אזור הדרום.
כמו כן, טוענת הנתבעת כי התובעת לא פנתה אליה בטלפון לברר את מהות המשך שליחת המיילים קודם להגשת התביעה. בנוסף, התביעה הוגשה בתאריך 13.7.11, ורק יום לאחר מכן הסירה עצמה הנתבעת מרשימת התפוצה של אזור הדרום.
במחלוקת שבין הצדדים דעתי כדעתה של הנתבעת. הנתבעת הצליחה להוכיח ולשכנעני כי מדובר בשתי רשימות תפוצה נפרדות, שההרשמה אליהן בוצעה בנפרד, ולכן שומה היה על התובעת לדרוש את הסרת שמה משני האזורים פעולה שלא בוצעה.
אשר על כן אני מקבל את עמדתה הבסיסית של הנתבעת ומורה כי התביעה שהוגשה נגדה תדחה.
בנסיבות העניין כפי שהגעתי אליו אינני עושה צו להוצאות וכל צד ישא בהוצאותיו.

ניתן היום, יד' אב תשע"ב, 2 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: זהבית קוזלוביץ
נתבע: BUY2 הדרום )מבית שידורי קשת בע"מ ו-
שופט :
עורכי דין: