ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תאיר אור - שמירה,ניקיון ואחזקה 2007 בע"מ נגד בנק הפועלים בע"מ . :


בפני כבוד השופט הבכיר שכיב סרחאן

מערערת

תאיר אור - שמירה, ניקיון ואחזקה 2007 בע"מ ח.פ. 513933572

נגד

משיב

בנק הפועלים בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

פסק דין

בעניין: בקשה מטעם המשיב למחיקת הערעור על הסף

לטענת המשיב, הסעד המבוקש הינו סעד תיאורטי היות והגבלת בחשבון המערערת בוטלה. בהתאם לסעיף 10 לחוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א- 1981 (להלן: "החוק"), רק לקוח מוגבל או לקוח מוגבל חמור רשאים לבקש מבית המשפט לבטל הבאת שיק במניין השקים שסורבו. חשבונה של המערערת אינו מוגבל, והיא אינה מוגבלת או מוגבלת חמורה. לפיכך, מתייתר הצורך בקיום הדיון בערעור ויש למחוק אותו על הסף .

הערערת מתנגדת לבקשה. לטענתה, ביטול הגבלת חשבונה אינו מטרת הערעור ואינו הסעד בערעור. סעיף 10 לחוק מסדיר את זכות הערעור של לקוח מוגבל על החלטת בנק להגביל חשבונו ומסדיר את סמכות בית משפט השלום, לפי שיקול דעתו, לבטל הבאת שיק במניין שיקים שסורבו, על פי עילות הביטול בחוק. הערעור מכוון נגד הבאת שיקים במניין ההגבלה ולא נגד ההגבלה עצמה שביטולה יהיה תוצאת ליווי לגריעת השקים או חלק מהם.

לאחר עיון בבקשה, בתגובה ובתשובה , מצאתי ,כי דין הבקשה להתקבל. מאחר והגבלת חשבון המערערת המתנהל אצל המשיב בוטלה, אין עוד עילה לערעור דנא.

סעיף 10 (א) לחוק קובע, כי :

"לקוח מוגבל או לקוח מוגבל חמור, רשאים לבקש מבית משפט השלום שיבטל הבאת שיק במנין השיקים שסורבו בהתקיים אחת מאלה...".

יוצא ,כי לא ניתן להגיש ערעור לפי סעיף 10 לחוק ללא הגבלת חשבון הבנק של המערער. חשבונה של המערערת אינו מוגבל, ועל כן אין היא יכולה להגיש ערעור לפי לסעיף 10 לחוק.
(ראה - י. עמית, חוק שיקים ללא כיסוי, הפרקליט מד, חוברת ג, עמ' 449, 459)

אשר על כן, אני נעתר לבקשת המשיב ומורה על מחיקת הערעור על הסף. אין צו להוצאות.
סכום העירבון שהופקד יוחזר למפקיד.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ד אב תשע"ב, 02 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.