ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונתן ברבי נגד אולג פרנצ'נקו :

בפני כבוד השופט איל באומגרט


יונתן ברבי

ע"י ב"כ עו"ד הופמן
המבקש

נגד

1.אולג פרנצ'נקו
2. מגדל חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד לרר - קינד
המשיבים

בית משפט השלום בקריית גת

החלטה

לפני בקשה להורות על בדיקתו החוזרת של התובע על ידי מומחה בית המשפט.

התובע הגיש תביעה מכוח חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בגין נזקי גוף בעטיה של תאונת דרכים שלטענתו אירעה לו. לבקשת התובע מונה ד"ר אורן כמומחה רפואי בתחום האורטופדיה (להלן: "המומחה").

התובע, בבדיקתו על ידי מומחה בית המשפט, הלין בין היתר, על פגיעה בכתף ימין בגין התאונה, זאת למרות שעפ"י תיאור מנגנון התאונה אין פגיעה ישירה בכתף ימין. המומחה לאחר שבדק את התובע קבע ממצאים באשר לחוסר המהימנות של התובע. לפיכך, הוסיף המומחה כי הוא יכול להגיע למסקנות רק על סמך תוצאות בדיקות ובענייננו בהסתמך על תוצאות בדיקת MRI מצא שאין נכות בכתף ימין.

כיום טוען התובע, בין היתר, בהסתמך על תוצאות בדיקת MRI עדכנית כי קיימת אצלו פגיעה בכתף ימין.

משכך, עותר התובע לבדיקתו המחודשת ע"י המומחה כאשר הוא מוסיף וטוען כי אין מקום להמתין למועד ההוכחות ואזי להציג הממצא העדכני למומחה שכן חזקה שזה יבקש לבדוק בשנית את התובע והדבר יאריך את ההליכים.

הנתבעת 2, (להלן: "המבטחת") מבקשת לדחות הבקשה תוך שהיא מפנה לכך שמנגנון הפגיעה בתאונה הנדונה אינו כולל פגיעה בכתף ימין, להעדר שיתוף פעולה והעדר מהימנות של התובע בבדיקה וכן עבר רפואי עשיר.

המלומד ריבלין בספרו תאונות הדרכים, תחולת החוק, סדרי דין וחישוב פיצויים, מהד' רביעית כותב בעמ' 720 לסיפרו כי לצורך בדיקה מחודש "יש להמציא ראיה המצביעה על שינוי מהותי". הוא מוסיף וכותב כי במקרה של ספק תהא נטייה ליתן לנפגע ליהנות ממנו.

במקרה דנן, עומדת בדיקת MRI עדכנית אשר לכאורה עומדת בסתירה לבדיקה קודמת וראוי ליתן לכך הסבר. מאידך, קיים חוסר שיתוף הפעולה של התובע והסתמכותו של המומחה על ממצאים אובייקטיבים בלבד.

על כן, מוחלט כי הממצאים החדשים, המאוחרים, למועד בדיקת התובע ע"י המומחה והמותרים להצגה למומחה, יועברו לידיו על מנת שישלים ויעדכן את חווה"ד. המומחה יהא רשאי לקבוע באם הוא נדרש לבדיקה חוזרת.

התובע ישא בהוצאות אלה ולצורך כך יפקיד בקופת בית המשפט סך של 2,000 ₪, תוך 45 יום, כתנאי להעברת המסמכים למומחה ובדיקתו החוזרת, בארם ידרוש זאת המומחה.

ניתנה היום, י"ד אב תשע"ב, 02 אוגוסט 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יונתן ברבי
נתבע: אולג פרנצ'נקו
שופט :
עורכי דין: