ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איריס בן חמו נגד לאה אסרף :

בפני כבוד השופטת מירב בן-ארי

המבקשת:

איריס בן חמו (אלפסי)

נגד

המשיבה:
לאה אסרף


נוכחים:
המבקשת בעצמה
המשיבה, בתה גב' פז, וב"כ עו"ד קובי פלומו
כן נוכחת בתה של המשיבה עו"ד אסרף בזק לימור

בית משפט השלום בפתח תקווה

פרוטוקול

ב"כ המשיבה:
קיימת בקשה לצו הגנה גם מצד המשיבה שקבועה ליום 7.8.12. אבקש לאחד את הדיון.

המבקשת:
אני רוצה לדון בבקשה שלי כרגע.


החלטה

לאחר ששמעתי את עמדות הצדדים, ומאחר שמדובר בנושא הדדי, לא ראיתי טעם לפצל את הדיון, ולכן אני מורה על איחוד תיק זה עם תיק ה"ט 60274-07-12.

ניתנה והודעה היום י"ד אב תשע"ב, 02/08/2012 במעמד הנוכחים.

מירב בן-ארי, שופטת

גבן בן חמו לאחר שהוזהרה כדין משיבה לשאלות עו"ד פלומו:
ש.ת. אני גרה במקום חמש שנים.
ש. את רושמת שגב' אסרף שותה אלכוהול, לצורך מה ציינת זאת?
ת. כדי שיבינו שהיא עושה את זה אחרי שהיא שותה אלכוהול.
ש.ת. היא שותה אלכוהול בתוך הבית שלה, אני לא שותה אלכוהול בתוך ביתי.
ש. יש לך הוכחה לזה?
ת. יש לי תמונה שאחותי צלמה אותי בזמן שהיא קיללה אותי קללות של רחוב וראו שהיא שיכורה.
ש. מדוע לא ציינת שם אחד של עד שיכול להעיד?
ת. לא חשבתי על זה.
ש.ת. לא ציינתי את העדים.
ש. את מפחדת מהאישה הזאת?
ת. ב פירוש אני חיה בחרדות, אני והילדים שלי.
ש. את תנקטי מולה באלימות?
ת. חס ושלום, אני בחיים לא אנקוט נגדה אלימות.

עו"ד פלומו:
אני מציג התבטאויות של המבקשת – מסומן נ/1.

המשך חקירה:
ש. איך את מסבירה את זה שעכשיו אמרת שאת מפוחדת ומצד שני את מתבטאת בצורה כזאת.
ת. אני לא זוכרת שהתבטאתי כך.
ש. אני מציג בפנייך את נ/1 – זה שלך?
ת. איזה שטויות. אם אני כותבת זה סימן שאני עושה את זה?
ש. תאשרי לי שאתמול בשעות הבוקר נודע לך מהמשטרה שקיים נגדך צו הרחקה זמני, ואת אתמול הפרת אותו בכך שהתקרבת במרחק שהוא קצר בין מה שהוחלט במסגרת ההחלטה ואף ניסית לתקוף ואיימת על משפחתה של המשיבה.
ת. אני הייתי בבי"ח מאושפזת, אני הייתי אחרי ניתוח. מציגה אישור – מסומן ת/1. השוטר אמר לי שברגע שאצא מהאשפוז אקח תיק ואצא מהבית, וזה מה שהיה. באתי לקחת את הילדים שלי, איך שיצאתי מהבית היא באה עם מצלמה מול הפנים ליד הילדים שלי ומקללת אותי.

עו"ד פלומו:
אני מציג בפני ביהמ"ש את 2 התלונות שהוגשו למשטרה – מסומן נ/2, ו-נ/3.
לא הבנתי מדוע המבקשת לא הסכימה לאחד את הדיונים.
בנוגע לבקשה שהוגשה מטעם המבקשת אנו נבקש לדחות אותה על הסף. אנו טוענים שהיא לא הביאה שום ראיה לכל טענותיה בבקשה. אנו נבקש לחייבה בהוצאות שנגרמו למשיבה ואקדים ואומר שאנחנו מבקשים את ההרחקה שתהיה הן מביתה של גב' אסרף, ממקום עסקיהן של הבת והאימא. אנחנו לא מבקשים להרחיק את גב' אלפסי מביתה, וכמובן אי יצירת קשר. בגלל שאנו רואים שיש הסלמה אנחנו נבקש שתופקד התחייבות או ערבות שהיא מתחייבת שלא להפר את החלטת ביהמ"ש.

גב' אסרף לאחר שהוזהרה כדין:
אני גרה באנפה 85 וגב' בן חמו גרה אצל ורדה בשכירות. אלה בתי קרקע בתל מונד, היא שוכרת בבית הסמוך לבית שלי. אני אישה שעובדת יוצאת בשעה 09:00 וחוזרת בשעה 20:00. כלתי גרה במרתף אצלי ולכלתי יש בוטיק בגדים וגב' איריס היא נחשבת כקליינטית של כלתי וכך היא השתלטה לי על הבית. היא לבית המגורים מפני שהיא חושבת שהיא חברה של כלתי, היא נכנסת בכל השעות וגם בשעות הלילה כשהיא מתלווה עם בקבוקי יין ושותה אצלי. יש חברים שבאים אלי ואוספים אותה כשהיא שתויה. אני מבקשת שהיא לא תגיע אלי הביתה.
כשביהמ"ש אומר לי מה גב' איריס אמרה עלי אני משיבה שגב' איריס, למרות שקבלה ממני בקשה לא להיכנס אלי, אני חוזרת בשעות הצהריים, נותנת לי אצבע ואומרת לי: "אני אעשה מה בא לי". אני מוכנה להישבע ולעלות על מכונת אמת. אני לא צעקתי עליה, אני מדברת אליה. מעולם לא הייתי בבימ"ש. לילדים שלה נתתי מתנות. נאלצתי שכלתי תעבור משום שגב' איריס לא נתנה לנו מנוחה. בני וכלתי עברו מדירת המרתף שלי ואמרתי שיהיה שקט. ביום ראשון יצאתי לנקות את החצר שלי, גב' איריס יוצאת וזורקת אשפה, יורקת עלי שלוש יריקות, ואומרת לי: "אני לא אתן לך מנוחה" ירקה עלי ואיימה עלי עם העולם התחתון, קראה לי זקנה בלויה, אמרה לי שאני הולכת עם כל הגברים של תל מונד. אני 11 שנה אלמנה, אני חיה בשכנות עם השכנים שלי בצורה טובה ומעולם לא היה לי ויכוח עם שכן. היא הביאה אותי למצב הזה. אין לי שום קשר איתה. המכה שלי איתה זה שהיא היתה קליינטית של כלתי. היא גם באה ומפריעה לי בעסק. אני מאוד מבקשת ומתחננת... אם היא תמצא לנכון, זה פשוט לעבור דירה, היא גרה בשכירות.

גב' בן חמו:
אין לי שאלות לגב' אסרף, אני מבקשת להגיב.

אתמול הייתי מאושפזת בבי"ח, התקשר אלי מפקד התחנה ואמר לי שיש לי צו הרחקה ואסור לי להיות בבית. אמרתי שבמילא אני מאושפזת אחרי הרדמה כללית, ביקשתי חצי שעה לצאת מהבית עם הילדים. הגעתי בשבע וחצי למשך חמש דקות, איך שאני יוצאת מהבית הגיעה בתה עם מצלמה בפרצוף, מקללת אותי ואומרת לי: "תעופי מכאן, זה לא המקום שלך". עו"ד אסרף שלחה מישהי שתגיד שאם אני אגש למשטרה ואגיש תלונה תפתח מלחמה ויהיה לי עסק איתה. לא מספיק לנו המלחמות שיש מסביב? במשך חודש שלם, יש לי גם וידאו שצילמתי, גב' אסרף מקללת אותי בלי שום סיבה מפני שאני חברה של הכלה שלה. היא משתכרת, מוציאה את הראש מהחלון וצועקת. נכנסתי אכן לביתה של גב' אסרף, למרתף היכן שכלתה עובדת, לא בכח אלא לפי ההזמנה של הכלה שהיא חברה שלי. אני לא שותה אלכוהול.

עו"ד פלומו:
מכיוון שאנו למדי ניסיון כבר עתה, אנו מסכימים לאיסור יצירת קשר ולהרחקה הדדית. ואולם, לאור ההפרה שבוצעה לאחרונה אנו נבקש כי תחתם התחייבות עצמית על מנת שתהיה סנקציה כזאת או אחרת שתרתיע את הצד השני.

גב' בן חמו:
גם אני מסכימה לצו הדדי.

הצדדים וגב' פז:
אנו מסכימים שהצו ההדדי יהיה גם עם גב' פז.

גב' פז:
אם גב' בן חמו כל כך פוחדת למה היא לא עוזבת את הבית שלה?
אתמול היא מאיימת עלי, אני ארצח אותך.

גב' בן חמו:
היא איימה עלי.


החלטה

1. לאחר ששמעתי את הצדדים, שוכנעתי שאכן יש צורך בהרחקה, באיסור יצירת קשר הדדיים על מנת למנוע הסלמה של המצב, והדברים הוסברו לצדדים בע"פ.

2. משכך, וכן לנוכח הסכמת הצדדים, ניתן בזה צו הדדי כדלקמן:
א. נאסר על גב' בן חמו ליצור כל קשר במישרין או בעקיפין עם גב' פז ועם גב' אסרף.
נאסר על גב' אסרף וגב' פז ליצור כל קשר במישרין או בעקיפין עם גב' בן חמו.
ב. נאסר על גב' בן חמו להיכנס לביתה של גב' אסרף או לבית העסק של גב' אסרף שנמצא ברח' הדקל 83 תל מונד.
נאסר על גב' אסרף להיכנס לביתה של גב' בן חמו.
מובהר כי אין באיסור זה כדי למנוע משני הצדדים להימצא בכל מקום אחר גם אם הוא סמוך לבית העסק ולבית, אך בהקשר לכך, נאסר על מי מהצדדים להטריד את משנהו.

3. תוקף הצווים עד ליום 31.1.13.

4. הובהר לכל הצדדים נשוא הצו, כי הפרתו מהווה הפרת הוראה חוקית, כלומר, עבירה פלילית, ועל כן, לא ראיתי צורך להורות גם על חתימת התחייבות עצמית.

5. הסברתי גם לגב' בן חמו וגם לגב' אסרף שבמסגרת צו הגנה בימ"ש לא יכול לאסור על אדם התבטאויות שעשויות להיות לשון הרע לפי החוק האזרחי, אבל כדאי שיזהרו משנה זהירות בהתבטאויותיהם.

6. הדיון הקבוע ליום 7.8.12 בתיק ה"ט 60274-07-12 – מבוטל.

ניתנה והודעה היום י"ד אב תשע"ב, 02/08/2012 במעמד הנוכחים.

מירב בן-ארי, שופטת


מעורבים
תובע: איריס בן חמו
נתבע: לאה אסרף
שופט :
עורכי דין: