ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוטי בושי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט דוד רוזן
העורר
מוטי בושי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
העורר – הובא על-ידי שב"ס
ב"כ העורר, עו"ד זוהר ברזילי
ב"כ המשיבה, פקד גל צ'סנר

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו

פרוטוקול

ב"כ המשיבה:
מגיש דו"ח חקירה לבית-המשפט. מדובר באיומים על בת זוגתו לשעבר, חברהּ, ותקיפת שוטרים. לעורר יש עבר למכביר, עבירות איומים, עבירות נגד גוף, ר.פ עשיר למדי.
חוזר על הערר.

ב"כ העורר:
השופטת עליה הגישה המדינה ערר, הם צריכים להראות איפה הטעות הבלתי סבירה בהחלטה שלה. השופטת מכירה את התיק, ישבה בהארכת המעצר, נתנה להם ימים להשלים את החקירה ולגבות עדות מהמתלוננת. הלכה התביעה והגישה הצהרת תובע היום, לא סתם השופטת קמא הביעה דעתה נגד הצהרת התובע, כי היא מנוגדת לחוק, מנוגדת לפסיקה. הם ביקשו שלושה ימים מעצר, קיבלו 30 יום מעצר בית, אני לא יודע אם מותר לה או לא מותר לה, זה מה שהיא עשתה. אני מסכים שיהיה גם 35 ימי מעצר בית, אמו נמצאת באולם, היא ערבה עליו. אין רקע קודם של אירוע בינו לבינה, זו חברתו לשעבר, שלא התלוננה, והתביעה מוכנה להגיש כתב אישום בלי עדות מתלוננת, אני לא יודע איך הם יוכיחו את יסודות העבירה. אני אפילו לא שאלתי את נציג המשטרה שאלות, ישר עברתי לסיכומים, כי הבנתי שהוא הולך לשחרור. מדובר באירוע ראשון בינו לבינה, הוא מבין את המסר, הוא מבין את העניין, אין לו עבר בהפרות צווים של בית-משפט. על אירוע אחד שהיה בינו לבינה הוא הבין את המסר, שלושה ימים הוא "אכל אותה" במעצר. השופטת ראתה את התמונה, ישבה בשתי ישיבות בתיק הזה, החליטה על שחרור בתנאים מגבילים לא פשוטים, נתנה 30 יום, הם פתאום קפצו והגישו ערר, זו זכותם.
אני חושב שבנסיבות האלה לא נפלה שום טעות בלתי סבירה. העורר גר עם אמא שלו גם בבת-ים, אמו לא יודעת מי הבחורה אפילו. האמא באה לכל דיון, האיש עובד, מתפקד. הוא קיבל שליש בבית-סוהר. אז אני חושב שהוא הבין את המסר על הנושא בינו לבינה.

העורר:
אני עובד בתור חשמלאי, מהשחרור של בית הסוהר שלי, האחרון, אני משתקם. השתחררתי לפני חצי שנה. יש לי מישהו שיכול לחתום עלי בתל-אביב.


החלטה

ערר על החלטת בית-משפט שלום בתל-אביב – תיק מ"י 54989-07-12 מיום 01.08.2012 – לפיו הורה בית-משפט השלום על שחרורו של המשיב בתנאים שנקבעו על-ידו.

העורר נעצר על-ידי משטרת ישראל בעקבות אירוע אליו זומנה המשטרה. במעמד השוטרים, הודיע העורר כי ירצח את הבחור עמו מתרועעת מי שהייתה בת זוגו ו/או ידידתו. העורר דחף את השוטר שביקש לחצוץ בינו לבין המתלוננת, וזאת על-מנת להגיע אל המתלוננת. העורר צעק באוזני השוטרים, כי ירצח את המתלוננת ועדיף למשטרה לעצור אותו, שכן הוא לא חושש מבית-הסוהר בו שהה, כמו כן קרא לשוטרים: "תלכו להזדיין, אתם לא מפחידים ואם אתם לא עוצרים אותי אז אני רוצח אותה, אז עדיף שתעצור אותי". בהמשך, צעק המשיב למתלוננת, שאם זאת תתלונן נגדו, אם לאו - הוא ירצח אותה וידקור את המניאק.

תמונה קשה זו, המתוארת בדו"ח פעולה שנרשם על-ידי איש המשטרה, רב סמל קרדשוב, מתחברת לעברו הפלילי של העורר ולתקופת המאסר שריצה עד לפני כחצי שנה.
תמונה זו מלמדת על המסוכנות הטמונה בעורר, מסוכנות המקבלת נופך חומרה נוכח איומים שמקורם בקנאה עיקשת לבת-זוג, קנאה העלולה להוביל לפעולות בלתי נשלטות, קנאה שאינה נובעת משכל ישר אלא מדחפים לא תמיד נשלטים.

בית-משפט השלום הורה על שחרורו לחלופת מעצר. יכול ובסיומו של הליך נכון יהיה לשחרר המשיב לחלופת מעצר. ברם, חלופת המעצר שנקבעה על-ידי בית-משפט אינה יאה ונאה לשכמותו. עם כל הכבוד לאמו, זו לא תוכל להקפיד עמו ובאם זה יבקש לבוא חשבון עם חברהּ של המתלוננת ו/או עם המתלוננת, לא אמו תשמש מחסום וגבול עבורו.

נראה, כי ראוי לשקול הרחקתו מהעיר בת-ים, כמו גם לקבוע תנאים ממשיים שיהיה בהם להפיג מסוכנותו, תנאים שמחייבים בחינה ובדיקה של בית-המשפט.

סוף דבר. על-מנת לאפשר למדינה להגיש כתב אישום כמוצהר על-ידה ולבקש בקשה שתישקל על-ידי בית-משפט השלום, הנני מורה, בשלב זה, על הארכת מעצרו של העורר עד מחר, 02.08.2012, שעה 13:00.

באם לא יוגש כתב אישום, ישוחרר המשיב בתנאים שנקבעו, או ייקבעו, על-ידי בית-משפט.

לעורר תינתנה 5 שיחות טלפון.

אמו של העורר תהיה רשאית להעביר לידיו בגדים, כקבוע בנהלי שב"ס.

ניתנה והודעה היום י"ג אב תשע"ב, 01/08/2012 במעמד הנוכחים.

דוד רוזן, שופט


מעורבים
תובע: מוטי בושי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: