ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מעתוק(עציר) :

בפני כבוד השופטת הדסה נאור

המבקשים
מדינת ישראל

נגד

המשיבים
עזיז מעתוק (עציר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד רפי ליכט
המשיב בליווי
ב"כ המשיב עו"ד גרידיש

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
מופתעת מעמדת חברי. בדיון הקודם שירות המבחן יבחן באם החלופה והתסקיר יהיו חיוביים, זה יהיה הכיוון.חשבתי שאני מגיעה היום, מציגה לבית המשפט את התסקיר. התסקיר אכן מדבר בעד עצמון מדובר בעבירות ברף הנמוך, לעניין העבירה אליה התייחס כבוד השופט עוזיאל יש מחלוקת ראייתית. שירות המבחן הוא קשה. עדיין מדובר ברף נמוך,היום לאחר חוות דעת שירות המבחן ברור שזה עניין של מסוגלות וכלים, זה לא דפוס בעייתי, הוא הודה ברגע הראשון, הוא בא וסיפר בדיוק את הבעיה במערכת היחסים ביניהם, הוא אדם טוב עם המון המלצות, הוא מוכן לטיפול. נמצאים באולם אנשים שיכולים לפקח עליו. הוא צריך לצאת לבני ברק לטיפול וזה מופיע בתסקיר.

מר מעתוק משה:
הנאשם ואני עובדים ביחד, הוא אחי הבכור. אנו עובדים במלון הילטון בתל אביב. אנו בתפקיד "הוסמנים" במחלקת אירועים. אני כל הזמן אתו ביחד בעבודה. אני גר יחד עם ההורים והנאשם יכול לבוא לגור אצלנו. יש מקום בבית לכולם. בבוקר אקח אותו ובסוף היום אחזיר אותו. שעות העבודה הן: 6 עד 3, או שבע עד ארבע. אני מבין את האחריות המוטלת עלי. אני יודע מדוע הוא נעצר. המתלוננת היא גיסתי. לא ידעתי על המתחים ביניהם. לא ידענו כלום גם לא על האלימות. היא אף פעם לא התלוננה. אני מבין שאני גם חותם על ערבות ויהיה עלי לשלם אם הוא מפר.

מר מתוק מנשה:
הנאשם הוא אח שלי. אני גר ביפו. הוריי גרים ברחוב נדב 30 שכונת התקווה, תל אביב. אני מוכן לבוא לבית הוריי לפקח עליו. אני עובד ב"עזרה ובצרון" של עיריית תל אביב. שעות העבודה שלי: משש עד שתיים ועשרים. כלומר אחר הצהריים אני פנוי לבוא ולסייע בפיקוח. אני מבין את משמעות הפיקוח ואני מבין שאסור יהיה לו ליצור קשר עם המתלוננת ואשמור שהוא לא יגיע אליה.

מר מתוק שאול:
אני אביו של המשיב. אני בבית כל הזמן. אני פנסיונר. אני יכול לשמור על הבן. לא נותן לו לזוז. לפי החוק. אני שמעתי למה הוא עצור. לא יודע מה קרה בבית. לא ידעתי מה מתרחש. לא סיפרו לי למה עצרו אותו. רק עכשיו אני יודע. אני יודע שאסור לו להיות בקשר עם האשה.

גב' עמרם נעמי:
אני אחותו של המשיב. אני גרה בבני ברק. אוכל להגיע לבית הוריי לפקח על המשיב. אני מבינה שאסור לו להיות בקשר עם המתלוננת. אין לנו קשרים איתה. אני כרגע לא עובדת.

גב' יצחקי זיוה:
אני אחותו של המשיב. אני גרה בשכונת התקווה ליד אבא שלי. אני עובדת בעיריית תל אביב במזכירות בית ספר.

אחיו של המשיב:
אנו מבינים שאנו חותמים ערבות ושנצטרך לשלם אם הוא יפר.

ב"כ המבקשת:
מסכים לתנאים. יש המלצה למרכז למניעת למרכז אלימות במשפחה. מבקש שלפי המלצת תסקיר שירות המבחן שהמשיב יצור קשר בתיאום כדי להיקלט במרכז הזה ולכן מבקש מבית המשפט לקבוע תסקיר מעקב.


החלטה

לאור המלצת שירות המבחן ולאחר שהמפקחים המוצעים נבחנו גם על ידי בית המשפט ובהסכמת ב"כ המבקשת, אני מורה על שחרורו של המשיב בתנאים כדלקמן:
1. המשיב ישהה בתנאי מעצר בית חלקי בבית אביו ברחוב נדב 30 שכונת התקווה תל אביב בפיקוחו של אביו מר מתוק שאול, ת.ז. XXXXX713, ואחיו:
מר מתוק מנשה מס' זהות 28428506, מר מעתוק משה מס' זהות 23777154, גב' יצחקי זיוה, מס' זהות 56777345, גב' עמרם נעמי, מס' זהות 22701650.
2. המשיב יוכל לצאת בימים א' עד ו' בין השעות 6:00 עד 16:00 בליווי אחיו מר מעתוק משה למקום עבודתו במלון הילטון תל אביב, ישהה שם בפיקוחו הצמוד.
3. כל אחד מהמפקחים יחתום על ערבות צד ג 'בסך 5,000 ₪.
4. המשיב יחתום על התחייבות עצמית בסך 5,000 ₪.
5. הפקדת מזומן בסך 3,000 ₪. ניתנת אורכה להפקדת המזומן עד ליום 2.8.12 שעה 12:00.
6. נאסר על המשיב ליצור קשר ישיר או עקיף עם המתלוננת או להתקרב לכתובת מגוריה ברדיוס של 500 מטר.
7. המשיב יוכל לצאת בליווי אחד המפקחים למרכז למניעת אלימות בהתאם למועדים שייקבעו במסגרת הטיפולית.
8. המשיב יעמוד בפיקוח שירות המבחן למשך 3 חודשים.

בהעדר ערבויות יישאר המשיב במעצר עד החלטה אחרת ויובא לדיון ביום 2.8.12 בשעה 9:00.

יפר המשיב תנאי מתנאי השחרור ייעצר ויובא בפני שופט.

המזכירות תשלח העתק הפרוטוקול לשירות המבחן אשר מתבקש לעדכן את בית המשפט תוך 45 יום לגבי שילובו של המשיב במרכז למניעת אלימות.

ניתנה והודעה היום י"ג אב תשע"ב, 01/08/2012 במעמד הנוכחים.

הדסה נאור, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מעתוק(עציר)
שופט :
עורכי דין: