ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי בן ינאי נגד מועצה אזורית אשכול :

רע"א 5876/12 - א'

המבקש:
מרדכי בן ינאי

נ ג ד

המשיבה:
מועצה אזורית אשכול

פטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה במסגרת בקשת רשות ערעור על החלטה של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, שבה נדחתה בקשתו של המבקש להארכת מועד להגשת ערעור על פסק-דין חלקי של בית משפט השלום שדחה חלק מעתירתו של המבקש למתן רשות להתגונן.

הגם שהפירוט בבקשה והחומר שנלווה לה אינם מציגים תמונה מלאה, עדכנית ומדויקת באשר למצבו הכלכלי של המבקש, מוכן אני להניח, על יסוד התשתית החלקית, כי אכן מצבו הכלכלי אינו מן המשופרים. ראוי להבהיר כי אין בחומר שלפניי כדי להוכיח שהמבקש אינו יכול לגייס סכום-כסף נמוך לצורך עירבון, אך בה-בעת ער אני לכך שמדובר בבעל-דין לא מיוצג. מכל מקום, מצב כלכלי קשה הוא תנאי הכרחי למתן הפטור אך אינו תנאי מספיק – יש לבחון גם את סיכויי ההליך. הגם שאיני רואה לקבוע, בשלב מקדמי זה, כי ההליך אינו מגלה עילה, הרי שסיכוייו על פני הדברים אינם נחזים להיות טובים במידה המצדיקה פטור מלא מהפקדת עירבון.

בנסיבות העניין מצאתי לנכון, בתיק זה, לפטור את המבקש מתשלום אגרה, אולם אין בידי לפטור אותו באופן מלא מהפקדת עירבון. העירבון יעמוד על סכום נמוך של 2,500 ₪. סכום זה יופקד תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה יבואו במניין), שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, י"ד אב תשע"ב (2.8.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: מרדכי בן ינאי
נתבע: מועצה אזורית אשכול
שופט :
עורכי דין: