ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יריב הררי נגד סלקום ישראל בע"מ :

בש"א 5690/12

המבקשים:
1. יריב הררי

2. כוכבה הררי

נ ג ד

המשיבה:
סלקום ישראל בע"מ

בקשה להעברת מקום דיון

בשם המבקשים: עו"ד יעקב הררי
בשם המשיבה: עו"ד ג'בור טוקאן

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המשיבה הגישה ללשכת ההוצאה לפועל בקריות בקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב נגד המבקשים. המבקשים הגישו התנגדות לבקשה. רשמת ההוצאה לפועל העבירה את הדיון בהתנגדות לבית משפט השלום בקריות. לפניי בקשה לפי סעיף 78(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 (להלן – חוק בתי המשפט), להעברת הדיון בהתנגדות מבית משפט השלום בקריות לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו. המשיבה מתנגדת לבקשה.

2. דין הבקשה להתקבל. אפילו רכש בית משפט השלום בקריות סמכות מקומית לדון בהליך, במובן זה שאין עילה להעברת הדיון מחמת חוסר סמכות מקומית, כפי שקבע בית משפט השלום בקריות ביום 30.11.2011, הרי אין בכך כדי לחסום את המבקשים מלפנות לנשיא בית המשפט העליון בבקשה להעברת הדיון, מכוח סעיף 78 לחוק בית המשפט. בקשה כגון דא נבחנת, בדרך כלל, לפי מאזן הנוחות בין בעלי הדין ומירב הזיקות של ההליך לבית משפט מסוים. ברי, כי במקרים מסוימים יהיה מקום להיעתר לבקשה, חרף כללי הסמכות המקומית (ראו והשוו, בש"א 3834/11 מסיקה נ' עמריה (לא פורסם, 24.7.2011)). במקרה דנא, סבורני כי יש להעביר את ההליך לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו. זאת, נוכח מקום מגוריהם של המבקשים בתל-אביב-יפו, ובהתחשב בכך שהמשיבה לא הצביעה ולוּ על טעם אחד הקושר את ההליך לאזור הקריות. יצוין, לסיום, כי איני מייחס משקל רב לטענת המשיבה בדבר השיהוי שנפל בהגשת הבקשה, שכן הבקשה הוגשה זמן ניכר לפני מועד הדיון שנקבע בהליך בבית משפט השלום בקריות, בחודש פברואר 2013.

3. אשר על כן, הבקשה מתקבלת. הדיון בתא"מ 56263-11-11 (שלום – קריות) יועבר לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו. המשיבה תישא בשכר טרחה בסך 1,000 ש"ח.

ניתנה היום, י"ד באב התשע"ב (2.8.2012).

ה נ ש י א


מעורבים
תובע: יריב הררי
נתבע: סלקום ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: